Hume City FC

Hume City FC

Official Website
24 January, 2020
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

AVUSTRALYA YARI FİNALDE



Jan 23, 2015 - 12:07am

Asya Kupasında yarı finale çıkan ilk takım Güney Kore oldu.
Maçın normal süresi içinde gol olmayınca uzatmalara geçildi.
Uzatmaların her iki devresinde de birer gol kaydeden G. Kore, Özbekistan'ı 2-0 yenerek şampiyonanın ilk yarı finalisti oldu.

Asya Kupasında ikinci yarı finale çıkan takım Avustralya oldu.
Çin Milli takımını 2-0 yenen Avustralya Asya Kupasında yarı finale yükseldi.
Avustralya Milli takımının gollerini ikinci yarıda Tim Cahill attı.

Avustralya milli takımı sahaya,
Mat Ryan*** Trent Sainsbury** Jason Davidson** İvan Franjic*** Alex Wilkinson** Mile Jedinak*** Massimo Luongo*** Mark Bresciano**( Mark Milligan**) Robie Kruse** Matthew Leckie** (James Troisi**) Tim Cahill***(Nathan Burns**)

MİNİ YORUM
Maçın tümünü dikkate alırsak Avustralya milli takımı bu maçta mükemmel bir futbol ortaya koydu. Başta kaleci Mat Ryan, son derece dikkatli ve iyi oynadı her topa çıktı, tek bir hata yapmadı. Mile Jedinak tecrübesini konuşturdu. Yorulana kadar  orta sahayı tutan isim Bresciano oldu. Sağ kanattan tüm bindirmeleri genç yetenek Massimo Luongo yaptı.
Ancak son söz gene Timm Cahill'in oldu. Klasını ve kalitesini gösterdi. Attığı bir birinden 2 golle de takımını yarı finale taşıdı.
Bana göre Avustralya Milli Takımı Asya kupasında bu maçta en mükemmel performansını ortaya koydu.
Bu arada hocanın sol bek tercihi Jason Davidson oldu. 90 dakika boyunca bariz hata yapmayan Jason Davidson maçı olumlu bitirdi. Son golde Tim Cahill'e yaptığı asist güzeldi. Ancak Bursaspor'da  ligin yarım devresinde tüm maçları oynayan Aziz Behiç tercihi daha doğru olurdu düşüncesindeyim.