Hume City FC

Hume City FC

Official Website
10 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

BURSASPOR'DAN BAŞİKTAŞ'A RETJan 18, 2015 - 7:53pm

Olimpiyat Stadı'nın bir türlü çözülemeyen problemleri yüzünden, ligin ikinci yarısındaki maçları başka statlarda oynamayı planlayan Beşiktaş'ın planı aksamaya başladı.
Siyah beyazlı takım fikstüre göre ilk 3 iç saha maçını Mersin İdmanyurdu, Bursaspor ve Balıkesirspor ile oynayacak.
Bu karşılaşmaları Ankara'ya aldırmak isteyen Beşiktaş yönetimi, Mersin İdmanyurdu ve Balıksesirspor'dan olumlu cevap aldı.
Ancak, Bursaspor Kulübü kesin bir dille olumsuz yanıt verdi.
Beşiktaş yöneticisi Deniz Atalay, yeşil beyazlı kulübün olumsuz tavrı nedeniyle Bursaspor maçının Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacağını söyledi.
Her iki klüp arasında geçen yıllardan kalan husumetin hala devam ediyor olması gerçekten düşündürücü.
Aynı Bursaspor, ilk yarıda sahasında oynayacağı Fenerbahçe maçı için son gün aldığı kararla sadece Beşiktaş Passolig kartı sahibi olanlara maça girme izni vermemişti. 
Artık tüm sporseverler biliyor ki, Atatürk Olimpiyat Stadının zemini futbol oynamaya müsait değil.
Dört bir yanı açık olan sahanın rüzgardan etkilendiği açık.
Seyircinin stada ulaşımı son derece zor.
Son olarak stadın 80 bin kapasiteli oluşu nedeniyle maçlara 40 bin kişi de gelse,  güzel futbol oynamaya elverişli atmosferi yok.  
Bütün bu olumsuz örneklere rağmen Bursaspor yönetiminin hala neden Olimpiyat Stadında oynamak istemesini anlamakta güçlük çekiyorum.
Bu durumda İnsanın aklına tek şey geliyor.
Bursaspor'un  tüm masrafları ödenecek olmasına rağmen Ankara veya başka bir ile neden gitmek istemeyişinin altında yatan tek sebebin Beşiktaş'tan korkuyor olması yatıyor.
Her ne kadar düzgün ve güzel sahada Beşiktaş'ın güzel futbol oynadığını kabul etsek bile Bursaspor'da bugün güzel futbol oynayan ve  bol gol atan bir takım olduğunu unutmamamız gerekiyor.
Şimdi Bursaspor'lu dostlarıma soruyorum.  
Bursaspor'un bu tavrı devam ettiği sürece husümet biter mi?