Hume City FC

Hume City FC

Official Website
07 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

WHITTLESEA RANGERS TÜRK HOCALARINA EMANETJan 15, 2015 - 10:22pm

NPL 1, Takımlarından Whittlesea Rangers, Türk hocalarına emanet
NPL 1, 2015 futbol sezonunda mücadele edecek olan Whittlesea Rangers takımı sezona Teknik Direktör Savaş Sağlam, Antrenör Ahmet Çağın, Kaleci Antrenörü  Anadoluspor'un eski kalecilerinden Tamer Ergüder ve 20 yaş altı antrenörü Nejdet Salis ile hazırlanıyor.
Eski adı Thomastown Devils olan ve Victoria Premier Liginde yıllarca mücadele eden takım, daha sonra düşüş devresine girerek Eyalet liglerinde oynadı. Geçtiğimiz bir kaç sezon adını değiştiren takım Whittlesea Rangers olarak geçen yılda NPL 1’de mücadele etti.
Türk toplumu içerisinde en yüksek antrenörlük "A" lisansına sahip hocalardan biri olan Savaş Sağlam, yeniden yapılanma programında olan Victoria Futbol Federasyonunun belirlediği kriterler içinde Whittlesea Rangers kulübünün tüm takımlarının çalışma programından sorumlu.
Teknik Direktör Savaş Sağlam, bu sezon hedeflerinin  kulübü eski yıllardaki başarısına taşımak olduğunu belirtti. Takımın yaş ortalamasının 21-22 olduğunu ayrıca belirten tecrübeli hoca, bu sezon 6-7 yeni isimle anlaşma yaptıklarını söyledi.
Takımda şu anda Türk futbolcusunun olmadığını belirten Savaş Sağlam, 3-4 Türk futbolcusunun sezon başında idmanlara bir müddet devam ettiğini ancak antreman disiplini ve şartlarının ağırlığından olacak  bu futbolcuların takımdan ayrıldıklarını  belirtti.