Hume City FC

Hume City FC

Official Website
06 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

RÜZGARIN OĞLU KAYHAN SENİ RAHMETLE ANIYORUZJan 10, 2015 - 6:09pm

9 Ocak 1994 günü Adanademirspor’un Karataş ilçesinde yaptığı hazırlık kampında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti maalesef. Kabri Ceyhan’ın soysalı adlı köyündedir. Kayhan yaşama veda ederken ardında bir eş ve iki çocuk bırakmıştır.
Kaynak Ailesinin iki özelliği vardı. Kalıtsal olarak spora olan yetenekleri ve aile erkekleri arasındaki kronik kalp rahatsızlığı!
Kayhan’ın ağabeyleri Adanaspor’lu İrfan ve Beşiktaş’da oynayan Reşit de maalesef kalp krizinden ölmüştür.
Efsane oyuncunun inanılmaz bir Adanaspor ve Fenerbahçe kariyerleri bulunmaktadır.
Attıgı goller yüzünden ''Ligin en iyi golleri hep o atardı'' manşetleri gazetelerin manşetlerinden inmezmiş.
1994'TE vefat ettiği zaman ogünkü gazetelerin attıkları manşetler ise:
''Rüzgarın Oğlu kayhan seni rahmetle anıyoruz''

''Nur içinde yatasın,Seni unutmak mümkünmü''

''Harika rövaşata gollerin gözlerimizin önüne geldikçe nerde o Kayhanlı günler diye ah çekiyoruz''

''Top senin ayağına geldiğinde tüm Türibinlerin ayağa kalktığını hatırlıyorum, çünki mutlaka Kayhan bir şeyler yapacak ya gol atacak ya attıracak yada estetik bir haraeket yapacaktı..

Kayhan Kaynak Adana'nın Ceyhan ilçesine bağlı olan Soysalı köyünde bir Çiftçi ve Bakkal babanın (Hakkı Kaynak) ve bir ev hanımı annenin (Yeter Kaynak) sekiz çocuktan ikincisi olarak dünya'ya geldi.
Altı erkek kardeşi ve birde kız kardeşi vardır. Kız kardeşi Ayten Menekşe ve kardeşi Cengiz Kaynak dışında bütün kardeşleri profesyonel futbolcu olmayı başarmıştır.
Kardeşleri Reşit Kaynak ve Orhan Kaynak ülke genelinde çok tanınan futbolcu olmayı başarmıştır. Diğer futbolcu olan kardeşlerinden İrfan Kaynak Mersin İdman Yurdu ve özellikle Adanaspor kulüplerinin tarihlerinde önemli futbolcular arasına girmeyi başarmıştır.
Abilerinden İlhan Kaynak ve Ayhan Kaynak Adanaspor ve Adana Demirspor'da kısa süre futbol oynadıktan sonra genelde 1. Lig ve 2. Lig'de forma giymişlerdir. Aileçek Adana futboluna verdikleri katkılardan dolayı Adana'nın merkez ilçelerinden birisidir Yüreğir'de Kayhan Kaynak Kardeşleri Stadyumu adında bir stad yapılmıştır.
Adana ve Türk futbol tarihinde Kaynak Kardeşler olarak bilinirler. Kaynak ailesi İç Anadolu'da Kayseri'den Akdeniz Bölgesinde Çukurova'ya kadar yayılmış ve o yörenin en köklü ailelerinden olan Kocadurmuşlar ailesinin Soyadı Kanunundan sonra oluşan bir kolunu oluşturmaktadır.