Hume City FC

Hume City FC

Official Website
16 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

SERGEN YALÇIN SİVASSPOR'A TEKNİK DİREKTÖR OLDUDec 24, 2014 - 8:22am

Sivasspor'da Sergen Yalçın dönemi başladı
Sergen Yalçın, kırmızı-beyazlı ekibin başında ilk antrenmanına çıktı - Yalçın: "Şu anda Sivasspor'un bulunduğu yer kesinlikle bu kadronun, bu kalitenin karşılığı değil. Puan cetvelindeki yerimizi en kısa sürede birlik ve beraberliği yakalayıp gerçekten olması gereken yere çıkarmak istiyoruz"
Brezilyalı teknik adam Roberto Carlos'un istifasının ardından, Sivasspor'da teknik direktörlüğe getirilen Sergen Yalçın ilk antrenmanına çıktı.

Yalçın, kulüp tesislerinde gerçekleştirilen antrenman öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, çok ani bir gelişme olduğunu ve böyle bir sürecin geliştiğini söyledi.

Roberto Carlos'un çok değerli bir teknik direktör olduğunu belirten Yalçın, "Burada başarılı oldu, buraya hizmetler verdi onu unutmamak lazım. Sivasspor'da böyle bir süreç gelişti ondan sonra biz göreve başladık, inşallah bizim için iyi bir dönem olacak diye düşünüyoruz" dedi.


spor toto süper lig ekiplerinden Gaziantepspor'un teknik direktörlüğüne de böyle bir süreçte geçtiğini dile getiren Yalçın, "Geçen sezon aynı şekilde, böyle bir süreçte göreve başlamıştık. Bizim için iyi bir süreç olmuştu, bu sene de aynı başarıyı yakalamak istiyoruz. İyi bir camiaya geldiğimizi düşünüyoruz" diye konuştu.

Yalçın, ligin önemli takımlarından birine geldiğini vurgulayarak, "Şu anda Sivasspor'un bulunduğu yer kesinlikle bu kadronun, bu kalitenin karşılığı değil. Puan cetvelindeki yerimizi en kısa sürede birlik ve beraberliği yakalayıp gerçekten olması gereken yere çıkarmak istiyoruz" ifadesini kullandı.

Sivasspor'u iyi yerlere getirmek istediklerini aktaran Yalçın, şöyle devam etti:

"Takımı biliyoruz, Sivasspor seyrettiğimiz bir takım, oyuncu kalitesini biliyoruz, yapılması gerekenin hepsinin farkındayız ama daha bugün yeni geldik bir kargaşa var, o yüzden 3-5 gün içerisinde gereken toplantıları yapacağız. Takviye yapılması gerekiyorsa takviye yapacağız, zaten elimizde iyi bir oyuncu grubu var ama devre arasında birkaç tane takviye yapabiliriz, yönetimle konuşup öyle karar vereceğiz. Ligde iki maçlık bir süreç kaldı bu maçlardan puanlarla çıkmak zorundayız, çünkü ligin ikinci yarısına daha iyi başlamak istiyoruz."

Yalçın'ın yardımcılığına, Tamer Tuna, Sarp Yiğit, Murat Kaytaz, Levent Anıl ve kaleci antrenörlüğüne ise Murat Şahin getirildi.