Hume City FC

Hume City FC

Official Website
07 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

MÜTHİŞ DERBİDEN MELBOURNE CİTY ÇIKTIDec 21, 2014 - 6:49am

Avustralya A Liginde derbi heyecanı artık dorukta.
Maç öncesi özellikle Victory taraftarının Hoddle Street’ten toplu halde AAMI Park stadına gelişi görülmeye değerdi.
Geçtiğimiz yıllarda yaşanan etnik kavgalardan olacak polis bu maç için olağanüstü önlemler almış.
Aslına bakarsanız ortada, şarkılar söyleyerek gelen kalabalık Victory taraftarına karşı durabilecek, en azından onlara eşlik edebilecek Melbourne City taraftarı da yoktu.
Böylesi ateşli maça gelen Victory taraftarı, stad içinde de renkli görüntülere sahne oldu.
Ancak maç öncesi tahminlerin aksine dengeli ve kontrollü başlayan maçın 20’nci dakikasına kadar biraz daha baskılı ve atak görünen taraf Melbourne City takımı oldu.
Daha sonra dengeyi kuran taraf Victory takımı özellikle sol kanadı Tunus asıllı 32 yaşında Fahid Ben Khalfallah ile çok etkili kullandı.
Ondan gelen etkili pasları olumlu kullanması beklenen gol yollarının etkili ismi Arnavut asıllı Besart Berisha’nın City ceza alanı içinde kilitlenmesi Victory takımından gelecek gol sesini bir anlamda kesti.
İkinci yarıda da karşılıklı ataklarla geçen maçın 73’ncü dakikasında Melbourne Victory bir gol kazandı ama maçın hakemleri toplu halde bu golü ofsayt olarak süzdüler.
80’nci dakikadan sonra Victory kalesine yüklenen Melbourne City takımı sağlı sollu ataklarla rakibini sarsmasına rağmen, 90’ncı dakikaya kadar aradığı golü bulamadı.
Dakikaların 90’ı gösterdiği anda sağ kanattan gelen etkili bir ortaya kalabalık arasından çıkıp vuran stoper Erik Paartalu maçın sonucunu tayin etti. 1-0

Melbourne City: Tando Velaphi***Jason Hofman** Connor Chapman***Patrick Kisnorbo*** Benjamin Garuccio** Jacob Meeling** Erik Paartalu***Aaron Mooy*** Mate Dugandzic** David Williams**Lain Ramsey**(Robert Coren***James Brown*)

Melbourne Victory: Nathan Joe**Adrian Leijer***Nicholas Ansell***Jason Geria***Dylan Murnane**Leigh Broxham***Carl Valeri**Kosta Barbarouses***Arcie Thompson**Ben Khalfallah***Besart Berisha**(Rashid Mahazi*Guı Finkler**)