Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

KÜLTÜR/SANAT

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

MÜKEMMEL AÇILIŞDec 20, 2014 - 1:27pm

Her yıl geleneksel olarak yapılan dini ve resmi bayram kutlamaları ve bazı inanç guruplarının özel günlerini saymaz isek “Lale Festivali” ve “Türk Film Festivali” Melbourne’da kültür ve sanat adına yapılan nadir kutlamaların başında geliyor.
Sinema dalına olan özel ilgimden dolayı olacak, Festivalin açılış fimi olan Unutursam Fısılda’yı ikinci kez görecek olmama rağmen koşarak gittiğimi itiraf etmeliyim.
Tabii ki bunda filmin yönetmeni Çağan Irmak ve oyuncu kadrosundan Gözde Çığacı’nın festivale gelmiş olmasının payı büyük.
Festivalin açılış konuşmalarını yapan Ezel Doruk ve Nurefşan Yavuz adlı pırıl pırıl bu iki gencimiz toplumumuzun gençlik ve güzel yüzü oldular. İşlerini samimi ve tam olarak yaparak misafirlerin taktirini kazandılar, toplumumuzun gururu oldular.
Film sonrası karşılıklı olarak yapılan soru cevap kısmı ile son derece samimi geçti.
Açılış,  profesyonelce kotarılan kokteyl bölümü, sanatçılarla sohbet ve fotoğraf çekimi ile sonlandı.
Yönetmen Çağan Irmak soruları yalın ve samimi olarak yanıtlarken, güzel yıldız Gözde Çığacı zaman zaman duygusal anlar yaşadı.
Böylesi prestijli bir mekanda böylesi kaliteli bir çalışmaya imza attığı için de festival koordinatörü Nalan Cebeci’yi ayrıca kutluyorum.

4. Türk Film Festivali, T.C Kültür Bakanlığı destekli T.C Melburn Başkonsolosluğu ve Blind Mind Film Şirketinin ortak çalışma ve gayretleri neticesinde hayata geçti.
Festival ACMI Sinema Salonunda, kalabalık ve seçkin bir izleyici kitlesi önünde ünlü yönetmen Çağan Irmak'ın " Unutursam Fısılda" filminin gösterimi ile açıldı.
Festival programına göre sırasıyla “Deniz Seviyes”i, “Gelin”,” Sivas”,” Pek Yakında” filmleri gösterime sunulacak.
Festivalin kapanış filmi ise yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan’ın yaptığı “Kış Uykusu” olacak.