Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

BİR ALLAH'IN LÜTFU TESİS 'FATİH TERİM STADI'Nov 26, 2014 - 3:38am

Beşiktaş’ın Pazar günü oynayacağı Kasımpaşa maçını, 17 bin seyirci kapasiteli Başakşehir Fatih Terim Stadında oynama kararı aldıktan sonra internette yol haritamı çizip, dersime çalıştım.
Kadıköy Söğütlüçeşme’den Metrobüs ile başlayan mücadelem, Oradan binilen ve dört metro aktarmasıyla son durak olan Başakşehir Metrokent durağına kadar sürdü.
Metrokent durağından stadın burnuna kadar gelecek olan metro hattının inşaat halinde henüz bitmemiş olması nedeniyle yaklaşık 20-25 dakikalık yürüyüş mesafesi ile Başakşehir Fatih Terim Stadına geldim.
Dışı mermer kaplı pırıl pırıl adeta bir butik tesis görünümünde.
Daha yeni açılmış, iğneden ipliğe her şeyi yepyeni. Özellikle tuvaletleri ve yiyecek büfeleri 5 yıldızlı Antalya otelleriyle yarışır.
Bu kez girişte orta çaplı bir çekirdek krizi yaşadım. Tanesine 2 lira verdiğim 2 paket tuzsuz ayçiçeğini polise kaptırmamak için verdiğim mücadele görülmeye değerdi doğrusu.
Bu kez insan haklarından girdim, Lozan andlaşmasından çıktım, çekirdekleri kaptırmadım.
Sonuçta polisin biri büfeden naylon poşet getirdi ve kabuklarını içine atacağıma dair yazılı taahhütname !! ve söz alarak içeri girmeme müsaade ettiler.
Aslında onlara da hak vermek lazım, ne de olsa koltukları, zemini yepyeni bir tesis değil mi?
Aslında bu yeni yaklaşık bir yılda apar topar yapılan tesis, adı bu sezon yeni değişen Başakşehir Futbol Takımı için Allahın bir lütfu olarak bakılıyor.
Ülkemde ise genellikle Allahın Lütufları hep iktidara yakın çevreler için gerçekleşiyor.
Beşiktaş’ın büyük taraftar grubu Çarşı “Gezi" olaylarında başrol oynadığı için devrin iktidarının Beşiktaş’ın yapımı zorluklarla süren stadına zırnık bile koklatmadığı her yerde yazılıyor, çiziliyor ve konuşuluyor.
Hatta hatırlarım gene devrin iktidar bakanı toprak kayma tehlikesi var diye inşaata başlama iznini 6 ay uzatmıştı. Ama her nedense stadın 50 metre arkasında inşa edilen gökdelene izin anında çıkarılmış.
Bu nasıl bir toprak ki, Beşiktaş’ın stadının yerinde kayacak ama gökdelen inşaatında kaymayacak ?
Aslında gönlü kırık ve yıpratılmış Çarşı’nın özellikle Başakşehir gibi imtiyazlı bir stada gitmeyişini şahsen ben anlayabiliyorum.
Beşiktaş’lılar önümüzdeki sezon kendi tesislerinin, bir anlamda mabed’lerinin bitişini bekliyor.
Yolun uzunluğu ve zorluğu ve soğukla mücadele ve çektiğim eziyet, maç öncesi sevgili Ersan Gülüm’le görüşmem ve hatıra selfie’si çektirmemle bir anda bitti.
Kısa süre de olsa hatırımı sorması, sarılıp öpüşmem ona başarılar dilemem, özellikle Beşiktaş’ı olarak bana çok iyi geldi.
Sonuçta maçı almamız ve Ersan’ın da mükemmel oyunu bütün sıkıntılarımı unutturdu.
Teşekkürler sevgili Ersan kardeşim.