Hume City FC

Hume City FC

Official Website
10 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR’UN 2015 TRANSFER POLİTİKASINov 20, 2014 - 12:14pm

Ulusal Premier Ligi Takımımız Anadoluspor’un 2015 futbol sezonunda karşılaştığı sorunlar ve FFA’nın transfer politikası ve puan sistemi ile ilgili olarak takım manejeri Hakan Doğan ile Melbournefutbol.com olarak bir söyleşi yaptık.

Sevgili Hakan Doğan açıklamasına,
“2014 futbol sezonunda kadromuzda yer alan Johny Stojcevski, Evan Alexandrow, John Buceto, Klime Taseski, Jeremy Walker, Richard Cardozo, Anthony Proia, Kaan Korkmaz gibi oyuncular çeşitli sebeplerden dolayı Anadoluspor’dan ayrıldılar.
Bazıları farklı Eyalet takımlarına gitti, bazıları ise Amerika, Türkiye ve Avrupa takımları ile sözleşme imzaladılar.
Planımız, kulüp olarak giden oyuncuların yerlerine yeni oyuncular alıp 2015 sezonuna kuvvetli bir kadro ile girmekti. Ancak bir NPL kulübü olarak bunun için yeterli puanımız yok!
Bu sene Anadoluspor olarak takım toplam puanımız FFV’den 225 olarak belirlndi.
Şu an kadroda olan her futbolcu için federasyon 10 puan veriyor. Vize ile oynayan yabancı futbolculardan kaptan Nick Hegarty ve kaleci Chris Oldfield için 20’şer puan veriliyor.
Yeni transfer edilen oyuncular için ( Calvin Mbarga, Dean Tomeski, Shaun Timmins ve Jai İngham) 15’er puanı hesap edersek şu an itibariyle kotayı çoktan aşmış durumdayız.
Bütün bu kurallar aslında FFV ve FFA tarafından Avustralya’da genç futbolcuların önünü açmak ve kulüplerin alt yapıya gereken önemi vermeleri için konuyor ama biz de kulüp olarak şu an itibariyle zor durumda kaldık.
FFA’ in kurallarına göre her hangi bir NPL kulübünden A ligine oyuncu giderse, oyuncu yetiştirmeye ödül olarak kulübe ekstra puan veriliyor.
Ancak Anadoluspor’dan ayrılan Johnny Stojcevski, Amerika’ya, Evan Alexanrow ve Jeremy Walker, Avrupa’ya, Kaan Korkmaz ise Türkiye’ye transfer oldu.
Bu durum bizim suçumuz değil, bu anlamda bu oyuncuların yerlerinin doldurulması gerekir. Yani kulüp olarak FFA (futbol Avustralya) bu konuda bize anlayış göstermelidir ve ekstra puan almamız gerekir diye düşünüyoruz.
A lig takimları ve hocaları bu oyuncularda bir şey görmemiş ve secmemiş olabilir ama bu cocuklar Amerika, Türkiye ve Avrupa’da beğenildiler ve takımlarını buldular.
Aynı zamanda anladığım kadarıyla FFA ve FFV, kulüpler arası futbolcu transferini durdurmak istiyor.
İstedikleri şüphesiz ki, çok mantıklı.
Sonuçta kulüplerin alt yapıya önem vermesi ve oyuncu yetiştirmesi çok güzel bir şey.
Bu fikre Anadoluspor kulübü olarak son derece önem vermekteyiz.
Yeni tesislerimizde ilk senemiz olmasına rağmen alt yapıyı yeniden oluşturma çalışmalarımız çok başarılı oldu ve büyük ilerleme kaydederek bölgenin en büyük ve kapsamlı kulübü durumuna geldik.
Evet çok zorlandık ama başardık diyorum.
Bu da her geçen sene daha da düzelecek.
Bunun için de her yıldız takımımızın hocası lisanslı ve sertifikalı olması lazım.
Bu anlamda sporsever toplumumuzdan bizleri desteklemeye devam etmelerini istiyoruz.”