Hume City FC

Hume City FC

Official Website
14 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

KÜLTÜR/SANAT

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

BİR TİYATRO AZABI '2'Sİ 1 ARADA'Nov 15, 2014 - 5:43am

Caddebostan Kültür Merkezi Tiyatro salonunda izlediğim son oyun, Ahmet Kazanbal’ın yazıp yönettiği “2’Sİ 1 ARADA” idi.
Ruhi Sarı, Neslihan Yeldan, Cemal Hünal ve Duygu Şen’in baş rollerini oynadığı oyunda Oya isminde dominant bir kadının kocasına sürpriz yapmak üzere eve erken gelmasiyle başlıyor. Bu sırada kocası Tuna’da Oya’yı terk etmek üzeredir. Bunun üzerine çılgına dönen Oya, kontrölden çıkar ve durumu bambaşka bir duruma taşır ve sürprizler bir birini kovalar. Tabii ki kadının fendi, her zaman olduğu gibi erkeği yendi diyerek oyun sonlanır.
Şimdi gelelim zurnanın zırt dediği yere.
Bir kere bu oyunu Kadıköy’ün en prestijli tiyatro salonunda seyredecek olmanızdan dolayı en az 40 Lira vereceksiniz. Buna ilave olarak oyuncularının ismi dolayısıyla beklentiye gireceksiniz.
Ben bile bir çok tv dizisinde oynayarak isim yapan Ruhi Sarı, Kiraz Mevsimi dizisinin popüler modacı annesi Neslihan Yeldan ve hele hele gişe rekorları kıran Issız Adam’ın Cemal Hünal’ın ismini okuduktan sonra bu oyuna gitmeye karar verdim.
Belki de benim tiyatro tutkum hala gençlik yıllarımın Ankara Sanat Tiyatrosu ve Çağdaş Sahne’de asılı kaldı. Belki de hala beynim, Bir Delinin Hatıra Defteri, Teneke, Kafkas Tebeşir Dairesi ve Grev gibi oyunlarda kristalize olup donup kaldı.
Sonuçta verdiğim 40 liraya mı yanayım, tiyatro diye seyretme eziyetine katlandığım kalitesizliğe mi yanayım şaşırdım kaldım.
Hatta seyrederken daraldığım, bir daha gitmeyeceğim dediğim Melbourne’daki tiyatro çalışmalarına bile haksızlık ettiğimi anladım.