Hume City FC

Hume City FC

Official Website
13 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

BİR 'SEYHAN ASLAN' HİKAYESİNov 13, 2014 - 4:15am

Melbourne’dan Türkiye’ye futbol oynamaya giden gençlerimizden oynadığı takım seviyesi ne olursa olsun forma giyen ! ve futbol oynayanlarla ! her zaman konumun gereği ilgilenmiş, onlarla ilgili başarı haberlerini önce Turkish Report, şimdi ise kendi internet gazetem olan Melbournefutbol.com’da sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.
Bu çocuklarımızdan Ersan Gülüm ve Aziz Behiç, şimdi Türkiye Süper Lig Takımlarında,  Kaan Korkmaz ise 3’ncü lig takımlarından Sakaryaspor’da forma giyiyor.
Rıdvan Sağlam ise çalşmalarına devam ediyor. Büyük bir olasılıkla Ocak ayı transfer döneminde resmi olarak futbol oynayabilecek.
Bir diğer isim’de Seyhan Aslan.
Sevgili kadim dostum Ceyhan Aslan’nın oğlu olan Seyhan Aslan’nın hikayesi ilk kez futbola Galatasaray Futbol Okulunda başladı.
Futbola olan tutkusu, yetenekleri ile birleşince yaşıtları arasında sivrilerek okulun Türkiye kafilesine seçilmeyi başardı.
Galatasaray Melbourne Spor Okulunun planına göre ilk kez Galatasaray Futbol Tesislerinde seçmelere katıldı.
Aldığımız bilgiler doğrultusunda öğrendiklerimiz, Seyhan ve birkaç yeteneğin Galatasaray yetkilileri tarafından beğenildiği seçmelere devam edileceği doğrultusunda idi.
Ancak yönü her an değişen futbol rüzgarları bu genç futbolcuyu aynı zamanda dedesi olduğu sevgili abimiz rahmetli Emin Aslan’nın memleketi Eskişehir’e savurdu.
Orada birkaç yıl Eskişehirspor alt yapısında futbolun Türkiye şartlarını öğrendi. 
Bu arada Türkçe’yi öğrenen ve Türkiye’yi de iyice seven Seyhan Aslan, baba evini ve anne kokusuna uzak kalmayı,  daha doğrusu onlar olmadan yaşamaya alıştı.
Bu kez de futbol rüzgarı onu Eskişehirspor alt yapısından, Eskişehir 1’nci Amatör Küme Takımlarından Şekerspor’a savurdu.
Genç futbolcu şimdi Şekerspor’da çok mutlu.
İşin en güzel yanı takımda kendisine yer buldu ve futbolu lafla değil ayakları ve kafası ile oynuyor.
Takımının yaptığı son maçta rakipleri Çukurhisar’ı 4-0 yenerek büyük bir mutluluk yaşayan Seyhan Aslan’ın hedefi eminim bir Ersan Gülüm, bir Aziz Behiç gibi Süper Ligde forma giyebilmek.
Bunun için elinden geldiği ve futbol yeteneklerinin el verdiği oranda mücadelesine devam ediyor.
Genç futbolcu kardeşim bu amacına ulaşır mi, diğer ağabeyleri gibi Süper Ligde top koşturabilir mi, orasını bilemem.
Ama inancım odur ki, elbet bir gün çalışmalarının karşılığını alarak başarılı olacaktır.