Hume City FC

Hume City FC

Official Website
11 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

GÖKHAN TÖRE VE EYYAMCI HAKEMLERNov 7, 2014 - 10:08pm

Beşiktaş’ın Kayseri Erciyes maçında yan hakeme “ f…off” dediği için kırmızı kart görüp 3 maç ceza alan yıldız futbolcusu Gökhan Töre’nin Partizan karşısında ortaya koyduğu performansı görünce Fenerbahçe maçında neden oynatılmadığını anlamak hiçte zor değil.
Partizan takımına en ağır darbeleri indiren, iki golde de direk imzası olan Töre’nin Beşiktaş takımı için önemi çok büyük.
Şu anda Türkiye liglerinin ırkçılık yaptığı için davası halen süren tek fuybolcusu geçenlerde basın toplantısı yaparak, Gökhan Töre’nin yan hakeme sarfettiği İngilizce kelimenin “küfür” olmadığını söyledi.
Biliç’in de beyanatları aynı düzeyde.
Ancak TFF kurallarına göre bu İngilizce sözü sarfetmek kabul edilir bir şey değil.
Bırakın kuralları kişilik olarak birine küfür etmenin kabul edilir yanı yoktur.
Fakat bunu da 3 maçla cezalandırmanın akıl ve mantıkla açıklanacak yönü yoktur.
Hadi Gökhan Töre bilerek ve isteyerek rakibinin sağlığı ile oynamış, futbol hayatını tehlikeye sokacak bir hareket yapmışsa cezasını tabii ki çekmelidir.
Yıllardır Avustralya’da maç seyrederim, bu sözle futbolcular 3 maç ceza alırsa,  inanın sahaya çıkacak futbolcu kalmaz.
Daha geçen hafta Beşiktaş, Fenerbahçe derbisinde Emre Belezoğlu, Biliç’e aynı kelimeyi arka arkaya söylemiş, her nedense maçın orta hakemi, yan hakemi, olaya yakın olan 4’ncü hakemi olayı gördükleri halde bu ünlü futbolcuya en ufak bir ceza gelmemişti.
Partizan maçını yöneten hakemleri görünce Türk hakemlerinin ne kadar eyyamcı ve kötü olduklarına bir kez daha karar verdim.
Buna ilave olarak iki senedir Gezi Olaylarına destek verdiği için, ‘darbe yapıyorlar’ denilerek suçlanan Beşiktaş’ın kalbi Çarşı grubunun başına gelenler de ortada.
Bu anlamda inancım odur ki, Beşiktaş futbol ve oyun kalitesi olarak ligin üstünde top oynuyor.
Eşit şartlarda her takımı yenebilecek güçtedir ve ön yargılı federasyon eyyamcı hakemlerin olmadığı her yerde gidebileceği yere kadar gidecektir.