Hume City FC

Hume City FC

Official Website
16 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

HAFTANIN TAKIMI BEŞİKTAŞOct 20, 2014 - 6:42am

Cumartesi günü oynanan müthiş derbiden sonra Pazar günü oynanacak Sivasspor maçı Beşiktaş takımı için çok önem taşıyordu.
Alacakları olası bir galibiyet, hem onları liderlikte, hem de ligin şapiyonluk yarışında tutunacaktı.
Sonuçta Beşiktaş, mükemmel oynadığı Sivasspor  maçını 3-2 alarak istediğini elde etti.
Ev sahibi takım olarak zemini mükemmel olan "Ankara Osmanlı Stadının" seçimi bir yerde alınan galibiyete zemin hazırladı diyebiliriz.
Bundan bu yana Beşiktaş evinde oynayacağı maçları bu stat’da mı oynar bilemem ama zemin güzelliği ve seyirci atmosferinin bir takım için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük.
Haftanın akıllarda kalan enstantaneleri Galatasaray, Fenerbahçe maçında, Wesley Sneijder’in 2 mükemmel golü, Trabzonspor, M.İdmanyurdu maçında, Cardozo’nun kafa golü ile Beşiktaş, Sivasspor maçında,ki Demba Ba’nın 2 golü ve bir asistini gösterebiliriz.
Bana göre haftanın en canlı ve güzel futbol oynayan takımı olarak Beşiktaş’ı gösterebiliriz.
90 dakikada takım olarak koşu mesafelerinin rekor seviyeye çıkışından, ilk golü yemesine rağmen maçı bırakmayıp galibiyet skorunu yakalaması taktire şayandı.
Galibiyeti ve liderliği yakalayan Beşiktaş’ın güzel bir zemin ve seyirci desteğiyle en azından ilk yarıda liderliği bırakacağına inanmıyorum.
Bu arada Melbourne’un evlatları Bursaspor’lu Aziz Behiç ve Beşiktaş’lı Ersan Gülüm başarılı bir hafta geçirdiler.
Aziz Behiç, takımı 2-2 berabere kalmasına rağmen kendisine verilen görevi yerine getirdi. Ersan Gülüm ise Aziz'e oranla daha başarılı ve canlı bir hafta geçirdi.
Kademeye girişi, hava toplarındaki başarısı, topu oyuna sokuşu  ve rakipleri ile korakor girdiği mücadelede başarılı idi.  
Her iki kardeşimi gösterdikleri performanstan dolayı tebrik ediyorum.