Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

TÜRKİYE'DE MAÇ SEYRETMEK BİR BAŞKA !!Oct 13, 2014 - 4:51am

Milli maç öncesi, bizim evladımız Ersan Gülüm’ün yedekler arasında ısınmaya çıkmasını görünce doğrusunu söylemem lazımsa hayal kırıklığına uğradım.
Stad hoparlörlerinde anons edilen kadroyu duyunca Milli Takım hocası Fatih Terim’in hatalı olduğunu etrafımda oturan en az 3-4 sporsever zaten söylemişti.
Türkiye’de maç seyretmenin bana göre en güzel yanı, futbolu en az sahadaki teknik direktörler kadar bilen seyirci ile beraber oturmaktır.
Kulağınıza küfürlere karşı özel filitre takıp, sağı solu dinlerseniz, o kadar mantıklı ve buram buram futbol kokan yorumlar geliyor ki, şaşırıp kalırsınız.
Örneğin yanımda oturan Fenerbahçe forması giymiş ama boynunda ay yıldızlı atkı, elinde Türk Bayrağı olan, yaşı taş çatlasa 18 olan genç, “ Mehmet Topal’ın stoperde ne işi var. Elinde Ersan Gülüm gibi sert, çabuk kademeye giren, hava toplarına korkusuzca çıkan bir stoper varken yeniden stoper yaratmak niye? “ diye bağırınca bir an çocuğa sarılıp alnından öpmek geldi.
Sonra Mehmet Topal’ı ön liberoya koyup, Selçuk’un 5 metrelik bir daireden çıkmadığını, yerine dikine oynayan, kolay adam eksilten Oğuzhan’nın oynaması gerektiğini söyleyince çocukla muhabbeti koyulaştırıp adeta kanka olduk.
Hele yediğimiz ikinci golde Fenerbahçeli olduğu halde Caner’in adamını kaçırmasına çıldırarak, Fatih hocanın Caner’in yerine acilen İsmail Köybaşı’nı alması gereğini söyledi.
Şimdi siz gelin bu gencin yorumlarını kale almayın. Takır takır söyledikleri hala kulaklarımda.
Pazartesi akşamı Letonya ile oynayacağımız maçta hocanın radikal kararlar alıp Çek Cumhuriyeti maçı kadrosunda revizyona gideceği bekleniyor.
Çek maçında yaşananlara ve topladığım bilgilere göre, Letonya karşısına çıkacak olan kadro kafamda şekillendi.
Hocanın, formsuz Tolga’nın yerine Mert Günok’la başlanması uygun olacak. Geri dörtlüyü Gökhan Gönül, Semih Kaya, Ersan Gülüm ve Caner Erkin ’le kurması bekleniyor. Ön liberoda Mehmet Topal, yanında 19 yaşında Ozan Tufan ve topla iyi olan Oğuzhan Özyakup uygun olur. Sağ kanatta Gökhan Töre, sol kanatta Olcay Şahan ve ileri uçta Umut Bulut şu aşamada en uygun kadro olur diye düşünüyorum.