Hume City FC

Hume City FC

Official Website
16 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

MİLLİ TAKIM ARTIK GAZLA GİTMİYOROct 11, 2014 - 9:53am

Kadıköy’de izlediğim ikinci milli maçtan da hayal kırıklığı ile ayrıldım. Halbuki maça haftalar öncesi hazırlanmış, Melbourne’dan maç biletini almıştım. Maç akşamı ise savaşa giden cengaver misali cenk urbalarım olan kırmızı beyazlı “Türkiye” atkısını, silah olarak ta kamera çantamı omuzlayarak Saraçoğlu’nun yolunu tuttum. Saraçoğlu stadı aslında bana hiç yabancı gelmez. Kendisinin eski haline 1977- 1896 yılları arası yani 9 yıl evimin penceresinden karşılıklı bakmışlığımız, sayısını hatırlayamadığım kadar da ziyaretimiz vardır.
Ancak Fenerbahçe stadına olan nostalji takıntım, şimdiki devasa haline olmadığı için kendisine alışmam hayli zor olacak. İşte bu duygularla stadın Feneryum Alt giriş kapısına geldiğimde hiç alışık olmadığım bir tarzda fotoğraf çantama, Futbol Federasyonu kararıyla el konuldu. Gerekçe olarak ta makinemin profesyonel bir makine olduğu ancak bu makine ile Sarı Basın kartına sahip olanların stada giriş yapabilecekleri söylendi.
O an sanki altımdan pantolon dahil iç çamaşırlarımın alındığını hissettim. Nasıl bir tepki vereceğimi hesap edemeden, şaşırma, kızma, kabul edememe, diklenme ve çaresiz kalmanın tüm varyasyonlarını iliklerime kadar yaşadıktan sonra kös kös verilen kağıdı imzalayarak koltuğuma oturdum. Geçirdiğim sarsıntının şokunu atlatmadan, artçı şok olarak Ersan’ın ilk 11’de olmadığını gördüm.
Bir gecede yaşadığım travma ile boğuşurken Umut Bulutun golü geldi. Daha tam sevinemeden bizim mahallenin delikanlısı Sivok, resmen takım arkadaşı Tolga’ya büyük yamuk yaptı ve kornerden gelen topu filelerimize yapıştırdı. İkinci yarıda da biraz Tolga, biraz da Caner ortaklaşa kalemizde bir gole daha davetiye çıkarınca 2016 Avrupa rüyası sanki biraz kabusa dönüştü gibime geldi.
Aslında biraz gerçekçi düşününce Çeklerin bizden daha gerçekçi top oynadığını, maçın tempo ve dinamizmini belirlediklerini görürüz. Hele Arsenal’in yıldız futbolcusu Tomas Rosicky’nin bir maestro gibi top oynadığını, attığı her topun yerine gittiğini görürüz.
Bizim takımda da Tolga’nın acemi hareketlerini, Olcay Şahan’nın hiçbir şey yapmadığını, Selçuk’un yan top oynamaktan önünü göremediğini, Umut Bulut’un da attığı golün dışında havayı dövdüğünü görmemiz zor olmaz.
Sadece genç yıldiz Ozan Tufan’nın orta sahada futbolu basit ve faydalı oynamaya çalıştığını söylemeliyim.
Sonuç olarak antrenör Fatih Terim’in gazı artık takımı yürütemiyor. Ya hoca futbolu unuttu, ya da artık onun da gazı kaçtı.