Hume City FC

Hume City FC

Official Website
08 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

"90'DAN" TÜRK FUTBOLUNUN GELDİĞİ NOKTAOct 8, 2014 - 8:35pm

Son yIllarda futbolumuz içindeki çalkantılar ve gelinen nokta gerçekten düşündürücü. Galatasaray’la yakaladığımız UEFA ve Süper Kupa Şampiyonluğu ve Milli Takımımızla 2002 de gelen Dünya Kupası ve Federasyon Kupası üçüncülüklerinden sonra malesef futbolumuz duraklama, gerileme ve susma aşamasına girdi! Bu dönemleri ne yazık ki mumla arar durum gelmemiz üretkenlikten ve başarıdan uzak olmamızın altında yatan nedenleri birer birer yazıma getirmem mümkün değil ama ben yine de önemli olan bazılarını sizinle paylaşmak istiyorum.

Derin devlet, derin futbol federasyonu ve derin fotbol klupleri yapılanması altında boğulmuş ,şike, doping, çarpık yapılanma, yanlış transfer yöntemi, bir türlü önlem alınamayan taraftar terörü ve iletişim eksiklikleri ile suni tenefüs yaptırılmaya çalışılan, önlem olarakta siyasetin politikanın çirkin ayak oyunlarına teslim edilen futbolumuz bir bakıma ölüme terk edilmiş ve yaşam ünitesindeki fişinin çekilmesine de ramak kalmıstır.

Özerk diye anılan futbol federasyonumuz ve işten hiç anlamayan işgüzar yöneticileri, taraflı, yıkıcı bir basın, sabırsız, kinci, terör ve anarşiye her an gönüllü taraftar gruplarıyle futbolu karanlık ve kaosa sürükleyenlerin yarınlarda bu millete nasıl bir açıklama getireceklerini doğrusu cok merak ediyorum.

Futbolu keyifle takip eden, azami bu spordan zevk alan milyonlar, dönen bu fırıldak oyunlar sonucu sahalara gitmemeye ve olayı protesto etmeye başladılar bile. Üstelik son çıkan uygulama Passoligde olayın tuzu biberi oldu.
Komedi gibi ama Aziz Nesin romanlarındakine benzer traji-komik çarpıcı bir gercek, tüm taraflı tarafsız futbol seyircisinin gönlünde ayrı bir yer edinmiş Turkiye’de ve dünyada her olumsuz olaya tepki koymasi ile bilinen ve süphesiz her takımın sahip olmak istedigi kadar guzel, seviyeli, coşkulu ve gönülden olan “ÇARSI GRUBU”darbeye teşebbüs ve devleti yıkıp ,bölme eyleminden dolayı suçlanıyor.Taraftar grubunun üst düzey üyeleri, halkı isyana sürükleme ve bölücülük suçundan içeri alınmış durumdalar. Sanırım haklarında verilecek süre de ömür boyu olur !!!!!
Bir dönem 1.Ligde oynayan ancak belediye başkanı Melih Gokçek’in Ankaragücü’nü ele geçirmesiyle ligden düşürülen sportif mücadeleden men edilen Ankaraspor’u yeniden yapılandıran ve yeni ismiyle 1299 Osmanlıspor adiyla PTT 1. Liginden başlatan bu zihniyet şimdi siyasetin ta kendisi olmuyor mu?

Peki benimde bir dönemler alt yapısında futbolcu olarak severek hizmet ettiğim 102 yıllık bir asırlık geçmişi olan çınar Ankaragücuü’nü Süper Lig sonrasında PTT 1. Liginden 2. Ligine duşüren adeta bu camiadan intikam alan zihniyet kim? Yazık olmadı mi, başkentin bu en köklü tarihi klübüne?
Süper Lige çıktığından beri 3 büyüklerin korkulu rüyası olmuş,onların domine ettiği ligde üst üste bileğinin hakkı ve alın terleriyle aldiğı 6 şampiyonlukla dördüncü büyük ünvanını almış Trabzonspor’un malum siyaset tarafından şu an çekilmek istendiği yer de cok manidar ve düşündürücü değil mi? Bu örnekleri çoğaltmak başkalarını da ardı ardına sıralamak mümkün ama diğerlerini de sizin yorumlarınıza bırakıyorum.

Tarihi Avni Aker Stadyumu yıkılıp yerine yapılacak yeni stada verilecek RTE ismi bizlere neyi hatırlatıyor acaba? Bu kadar siyasete alet edilen, peşkeş çekilen Türk Futbolu’nun geleceğinden gerçekten endişeleniyor ve şühpe duyuyorum. Bildiğiniz daha ciddi devlet işlerine soyunun. Hic olmazsa bu keyiften bizleri mahrum birakmayın diyeceğim ama bana kim destek olur, inanir ki!!!
Güya Avrupa Kupalarında kalan 3 takımımızın son yaptıkları maçları yorumlayacaktım ama klavyem beni yine nerelere sürükledi ve inandığım acı gerçekleri sizlerle paylaşmaya engel olamadım.
Umarım bir sonraki yazım da sadece futbol içi olgularından bahsedebilirim. Sağlık ve esenlikler temennisi ile…