Hume City FC

Hume City FC

Official Website
24 January, 2020
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

AHMET ÖZBİLGİ İLE " 90'DAN"Oct 3, 2014 - 1:19am

90’DAN
Uzunca bir ayrılık ve soluklanma sonrası, sizlerle yeniden buluşabilme benim adıma mutluluk verici. Gönülden bir merhaba ile bu ilk köşe yazıma giriş yapmak istiyorum.
13 Ağustos 1991' de sevgili Bulent Yöntem’in katkısı ve ısrarlarıyla yazım hayatına katıldığım Turkish Weekly’de ( GAZETE) başlayan bu maraton ,daha sonrasında bu yayın organının kapanmasının akabinde, Dünya ve Turkish Times gazeteleri ile  Turkish Report Weekly ile on seneyi aşan bir süre içinde de devam etti.
Melbourne’da sporla iç içe olan toplumumuz sanırım anımsayacaktır o dönemlerin kısıtlı  imkanlarını ve gerçekten bizler için zorluklarla dolu koşuşturma ve gönülden yaptığımız çalışmaları.
Yağmur, çamur, uzaklık ve deplasman demeden bir sürü olumsuzluğa ragmen, yazılarımızı  gazeteye zamanında yetiştirebilmek,okuyucuyla buluşturabilmek o dönemlerde hiç de kolay değildi.
Bazen fax bazen telefon ve bazen de kendimizin bizzat ofise giderek teslim ettiğimiz yazıların ertesi gün gazete de, okuyucuyla buluşması heyecan vericiydi.
Tüm yorgunluğumuz bir anda sevince dönuşür ve diğer haftaya aynı keyifle başlamak için bizlere doping olurdu.
Neler yapmadık ki bu geçen zaman zarfında. Kısaca söyle bir geriye gittiğimde hafızamda yer edebilen, 1993 Dunya Gençler Sampiyonası ( FIFA COCA-COLA CUP), 1993 Melbourne Dünya Halter Şampiyonası ( WORLD WEIGHT LIFTING CHAMPIONSHIPS ). Türk Milli Takımımızın oynadiği resmi ve özel karşılaşmalar, Avustralya Soccer Lig maçlari, Atatürk Kupaları,  Kick Boxing mucadeleleri, Tenis,  yüzme,  Footy ve sporun yapıldığı anladıgımız her alanda koşelerimizde anlatabildiğimiz kadariyle sizlerle olmaya azami çaba gosterdik.
Bazen galibiyeti, sporun tüm heyecanı ,atmosfer ve güzelligini sizlere aktarırken bazen de mağlubiyeti, hayal kırıkliğını, şikeyi, dopingi, sporla ilgisi olmayan çirkinlikleri de tüm çıplaklığıyla sizlerin hislerinize tercuman olabilecek şekilde yazılarımıza taşıdık.  
Spora gönül vermiş,  bu sevgi ve coşku ile tribünlere,  sahalara, salonlara,  kortlara,  pistlere koşmuş  olanlarınızla tanışıklıgımız, gönül bağımız  ve dostluklarımız oldu.
Ümit ederim ki sizlerle kurmuş olduğumuz bu güzel bağ bundan böyle Sevgili Bülent Yöntem Abimin özen ve büyük bir birikimle hazırladıgı  İnternet Gazetesi " www.melbournefutbol.com' da"  da devam eder.

Kendisiyle yukarda bahsettiğim çoğu spor olayının içinde birlikte olduk .
Melbourne'da  bir ilk ve devrim niteliğinde olan spordan özellikle de futbol yorumlarının birkaçını  Sevgili Yuksel Yilmaz yönetiminde birlikte yorumladik. (STADYUM futbol programi).
Birbirimize destek ve el verdik.  Abi - kardeşliğimiz yallara dayanıyor.
Uzun bir zaman önce biraz yorgunluk, biraz sitem ve biraz da kırgınlıktan dolayi temelli bıraktığim  kalemimi, klavyemi tekrar bana hatırlatan biraz da yeniden yazmam icin ısrar eden Bülent Yöntem Abimi kırabilmek malessef mümkün olamadı.
Gazeteciliğin doğasında olan eleştiriyi düzeyli biçimde tüm yazılarımda görebilirsiniz .
Bazen yönetim bazen sporcular ve bazen de taraftarlar bu eleştiri oklarina hedef olabilirler.  Lakin ben yine de inandığım tarafsızlık ve gazetecilik ilkelerinden en ufak bir taviz vermeden bilgi ve tecrübelerim ışiğında yazılarımda yine ayni çizgimi devam ettirecegim.
Bu arada sizlerden gelecek her türlü  eleştiri öneri ve yorumlara açık olduğumu da belirtmek isterim.
Genelde sporun içinden yaptığım yazı dizisi, haber, maç yorumları  ve de röportajlardan en çok severek yaptığım iş birebir ya da kalabalıklarla ortaya çıkmış  röportajlardi. Daha samimi, sıcak ve içtenlik dolu oldukları için ben bu yazı  çeşidini devamlı  diğerlerinden ayrı yere koydum.
Bu ilk haftanın yazısı  biraz anılar ve nostalji üzerine oldu.
Önümüzdeki yazılarda sizlerle yeniden spor içi olgularla birlikte olabilmek temennisi ile esen kalin.