Hume City FC

Hume City FC

Official Website
12 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

TARIK SOLAK 31 EKİM'DE BÜYÜK BİR ORGANİZE İLE GELİYOROct 1, 2014 - 10:10pm

Süper Organizatör Tarık Solak, uzun bir aradan sonra Adını ilk kez duyurduğu Melbourne’a gelmiş ve ilk Kickboxing gösterisini Aralık 2013’te Melbourne Pavilion Arena’da gerçekleştirmişti.

Bu kez aradan yaklaşık bir yıl sonra ise gene Melbourne Pavilion Arenada “ Turks vs The World ” Türkler Dünyaya karşı, konseptiyle bir süper geceye hazırlanıyor.
Gecenin ilk bölümünde  A1 Kickboxing dalında Sam Ballantyene ile Avustralya’lı  Les Clarke karşılaşacak.
Bu maçtan sonra Yunan asıllı Tass Tsitsiras ile Türk dövüşçü Gökhan Türkyılmaz, A1 Dünya Süper Welter weight Şampiyonluk kemer maçı için karşı karşıya gelecekler.

Daha sonra gene bir şampiyonluk kemer karşılaşmasında Lübnan asıllı Billy Dib ile Ruban Manakane, WBA- PABA Süper feather weight ünvanı için eldiven giyecekler.
Gecenin ikinci bölümünde ise boks dalında dört döğüşçünün katılacağı eleme usulü turnuva olacak.
Yani her döğüşçü ikişer maç yapmış olacaklar.

Boks dalında ringe çıkacak olan iki Türk dövüşçüsünden Orta siklette olan Vedat H. 20 yaşında olmasına rağmen toplam 25 müsabakada eldiven giymiş.
Bunlardan 24’nü Nakavtla kazanan Vedat H. 1 maçtan da berabere ayrılmış.
Diğer döğüşçü ise Melbourne’dan Veysel Çatak. Ağır siklette eldiven giyecek olan döğüşçü toplam 6 müsabaka yapmış, 6’sını da Nakavtla kazanmış.
Gecede ayrıca bir de kadınlar Kickboxing karşılaşması var. Avustralya’dan Lauryn Eagle’nın rakibi ise daha sonra belli olacak.

Geceyi naklen yayınlayacak olan Pay -TV devi Fox Sport  “prime Time” yani en çok izlenen zaman diliminde Vadat H. ile Veysel Çatak’ın müsabakaları ile Lübnan asıllı Billy Dib ile Ruban Manakane’nin de ünvan maçı gösterime girecek.

Tarık Solak Kimdir ?
Yaklaşık 30 yıldır sporla uğraşan Süper Organizatör olarak bilinen Tarık Solak, 1993 yılı Nisan ayında Billboard Gece Klubünde düzenlediği şovu ile Avustralya'da adını duyurdu.
Bu şovda Tibet Hamza ve Gürkan Özkan gibi Türk dövüşçüleri de Avustralya dövüş dünyasına tanıttı.
Etkinlik öylesine başarılı oldu ki,  yaklaşık 1000 kişiyi kapıdan geri çevirmek zorunda kaldılar.

Ertesi yıl Melbourne Festival Hall salonunda 4000 kişiye gene Tibet Hamza ve Gürkan Özkan süper şovunu düzenledi.  
Tarık Solak bundan sonra da turnuvalar ve dövüşlerden eğlence süper şovlarına uzanan etkinlikler düzenlemeye devam etti.
Japon organizasyon devi K1 ile ortak etkinlikler yaptı.
Pay-TV devi Fox Sport 1998 yılında Solak’ın etkinliklerini yayınlamaya başladı.

1998 yılında, bir dizi şovun başarısından sonra Solak, Melbourne’ün milyar dolarlık Crown Casino Complex’inde etkinliklerini , kickboxig gecelerini sergilemeye başladı.
 Daha sonra Dallas Brooks Hall salonunda 4000 kişiye ve Vodaphone Arena’da 10 bin sporsevere K1 Ocenia World  Grand Final maçlarını seyrettirdi.
Sydney'de, Star City Gazino Salonlarında, Brisbane'de ve Quensland'da Movieland Film Sütüdyolarında binlerce sporsevere kickboxing ve boks geceleri  düzenledi.

Tarık Solak Türkiye’de Show TV ile beraber binlerce insana hitap eden büyük Kickboxing organizasyonlarına da imza attı.
Bunlardan Sincan Belediyesi ile beraber organize ettiği geceye rekor sayıda  kabul edilen 100 bin kişi katıldı.