Hume City FC

Hume City FC

Official Website
11 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

İSMAİL KARTAL'A LAF YOK !!Sep 29, 2014 - 12:29pm

İSMAİL KARTAL'A LAF YOK iii
Evet, Fenerbahçe, Akhisar Belediyespor’a yenildi.
Şimdi bir bardak soğuk su içelim, sonra da biraz düşünelim....
Düşündünüz mü?
Hadi şimdi konuşalim....
Başkan Aziz Yıldırım, Ersun Yanal’ın istifasından sonra, 2013-2014 yılında Süper Ligde açık ara farkla şampiyon olan bir takımın hocasına “ Şampiyonlukta Ersun Yanal’ın hiç bir payı yok”  diyerek gerçekleri yansıtmayan bir açıklama ile bütün Türkiye’ye haykırmıştı.
Merak ediyorum,  Aziz Yıldırım acaba Akhisar Belediyespor mağlubiyetinden sonra antrenör İsmail Kartal hakkında ne diyecek.
Takım koşmuyor, Türkiye’nin en hızlı ve kaliteli hücum gücüne sahip bir takım neden orta sahada top geveliyor, yan pas atıyor, geri oynuyor, bekliyor ama neden dikine oynayamıyor ileriye gidemiyor ?
Başkan Aziz Yıldırım şampiyonlukta büyük pay sahibi bir hocanın hakkını yedikten sonra böylesine  şok  bir malubiyetten sonra da “İsmail Kartal’ın bu mağlubiyette hiç bir payı yok” diyebilir mi ?  doğrusu çok merak ediyorum.
Fenerbahçe’de ki sorunlar görundüğünden de büyük.
Takımı içeriden yöneten bazı ağır futbolcular ve kontrol hastası bir başkanları  var.
Geçen sezon açık ara şampiyon olmalarına rağmen, Ersun Yanal bazı oyuncuların ve başkanlarının bu yaklaşımına izin vermediği için istifa etti.  
Başkan destekli Fenerbahçe basını da göz göre göre yapılan bu hoca kıyımına sessiz kalıp  başkana arka çıkınca  bence yakalanan şampiyonluk ve yapılan bütün güzel işler boşa gitti.
Gerisi hep hikaye hep bahane.....
Bizim insanımızda bahaneden çok ne var ki?
Ersun Yanal takımın,  Avrupa standartlarda bilimsel çalışmasını, koşmasını istedi.
Oyuncular bunu yediremedi.
Oyuncular hocanın bu yaklaşımına karşı gelince ortam gerildi, ortam gerilince Ersun hocada iletişim bozukluğu var denildi, özel hayatına kadar girildi.
Şimdi ise oyuncular takımı Aziz baba ile beraber yürütüyorlar.
Yani, fazladan bir hocaya ihtiyaçları yok.
İsmail Kartal’mı,  ona laf yok, çünkü onun hiç bir şeyde payı yok.
Sonuç mu?
Türk futbolu .. 
Sizin de dünya çapında bir adınız ve markanız zaten  yok !!
Sevgiler