Hume City FC

Hume City FC

Official Website
16 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

RİZESPOR'DAN ÜÇ PUANSep 28, 2014 - 11:40pm

Bursaspor ikinci deplasman galibiyetini Rizespor karşısında 1-0’la aldı.
İki takımın da ilk kırkbeş dakikada fazla pozisyona girememesi denk kuvvetlerin çarpışması olarak göründü diyebiliriz.
Duran topların dışında pek de pozisyona giremediler. Bursaspor’un daha etkili oynadığı dakikalarda duran toptan Ozan Tufan’nın kafayla indirdiği topu Fernandao’nun tamamlamasıyla 1-0 öne geçtiler.
İlk yarıda Bursaspor ikinci golü de bulabilirdi. İkinci yarıda oyun daha çok tipik bir orta saha mücadelesi olarak geçtiyse de Rizespor zaman ilerledikçe oyunun kontrölünü eline alarak oyunu Bursaspor yarı alanına yıktı. Ancak bu akınları Bursapor defansı tehlikeye dönüşmeden Önlemesini bildi.
Bizim çocuk Aziz Behiç’in zamanlama ve adam tutma başarısının yanında ileriye hamlelerini de bekliyordum ama onu da zamanla yapacağına yürekten inanıyorum. Bu tür kanat bindirmelerini yapabilecek gücü ve sür’ati olduğuna da inanıyorum.
Aziz Behiç’in Avustralya Milli Futbol Takımına da seçilmesi bizleri sevindirmekte. Her nedense içinde yaşadığımız kent olan Melbourne’dan bir futbolcu kardeşimizin Türkiye’de forma giyiyor olması beni kendimin oynaması kadar sevindiriyor. Diğer genç futbolcu kardeşlerimizin onları örnek almaları ve ona göre çok çalışmaları gerekir diye düşünüyorum. Bursaspor’un maçları artık biz sporseverler için daha dikkatle izlenir oldu. Bunda Aziz Behiç’in geri dörtlünün solunda başarı ile oynamasının rolü çok büyük.
Sonuç olarak Bursaspor hak ettiği 3 puanı Rizespor’dan alarak mutlu döndü.