Hume City FC

Hume City FC

Official Website
16 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

CİMBOM SEYİRCİSİ İLE BARIŞTISep 27, 2014 - 1:07pm

lki devrelik, heyecan dozu ve kalitesi yüksek bir maç izledim. Uykusuz kaldığıma deydi doğrusu. Özellikle onca yağan yağmura rağmen Arena stadının zemini mükemmeldi. Böylesi kaliteli çimde oynanan karşılaşmanın seyrine televizyondan da olsa doyum olmuyor. 
Aslında Beşiktaş haricindeki takımların maçlarını izlemek bana büyük zevk veriyor. Atılan gollere ne seviniyor, ne üzülüyorum. Duygularıma yenilmeden maçları sağlıklı bir şekilde seyrediyor,  içtiğim demli çaydan haz alıyorum. Bu anlamda ilk yarıda Galatasaray, ikinci yarıda Svasspor'un  ortaya koyduğu performanstan ziyadesiyle zevk aldığımı söylemeliyim.

Kongre sürecine giren Galatasaray, Sivasspor'u yenerek moral buldu: 2-1. Türk Telekom Arena'da şiddetli yağmur altında oynanan karşılaşmada iki takım da yağmur gibi gol pozisyonları buldu. Kaybetmesine rağmen çok iyi oynayan Sivasspor, Utaka ile tam 4 net gol pozisyonundan yararlanamadı. Semih, bir topu çizgiden çıkardı, Muslera kalesinde devleşti; kazanan Aslan Cimbom oldu. Sarı-kırmızılılar, maçın belli bölümlerinde çok etkili bir futbol ortaya koydular.

GALİBİYETİN MİMARI OLCAN
Bu sezon ilk kez, ilk 11'de oynayan Olcan Adın; bir asist, bir de kazandırdığı penaltı ile galibiyetin mimarı oldu. 19'da Olcan'ın jeneriklik kornerini Chedjou şık bir kafa vuruşu ile gole çevirdi. 30'da Olcan ceza sahasında yere indirildi. Penaltıda topun başına Burak Yılmaz geldi. Burak, kaleci Ertuğrul'un ilk hamlede çeldiği topu tamamlayarak ağlara gönderdi ve durumu 2-0 yaptı. Son bölümde Sivasspor müthiş bir baskı kurdu. 70'te Hakan Balta'nın hatası ile başlayan pozisyonda Sivasspor'un Chrisantus ile golü geldi ve maçı 2-1 kazanan Galatasaray, Balıkesirspor yenilgisini unutturdu; taraftarını coşturdu.