Hume City FC

Hume City FC

Official Website
08 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

NEJDET ŞAHİN " SOL BEK MEVKİİNE TALİBİM "Sep 26, 2014 - 1:12am

Nejdet Şahin ismini ilk duyduğum zaman Fawkner Blues takımında sol bek oynuyordu. Melbourne spor camiasından, eski futbolculardan ve hatta şu anda Anadoluspor kadrosunda başarı ile top oynayan arkadaşlarından kimi görsem bana, Nejdet Şahin’nin Anadoluspor kadrosunda top oynayabilecek kalitede genç yetenek olduğunu söylediler. Hatta raket gibi sol ayağı ile takımın sol bek mevkiinde formayı kimselere kaptırmayacağını söylediler.

Tam olarak hatırlamıyorum ama 3 yıl önce olacak, merak ettim ve onu görmeye Fawkner Blues’in bir iç saha maçına gittim. Anadoluspor takımı için Türk futbolcusu bakma konusunda tabii ki sadece ben yoktum. Louie Acevski, Hakan Doğan ve Ezel Hikmet bu çocuğu ilgi ile takip ediyorlardı. Sonuçta antrenör’le konuşup Nejdet Şahin’i Anadoluspor’un antremanına bir kaç kez davet ettik. Sanırım kısmet değilmiş, Fawkner Blues’un başarılı sol beki ile Anadoluspor’un yolları bu güne kadar bir türlü kesişemedi.
Ancak gene kısmet diyelim Nejdet Şahin’le bu kez daha kapsamlı, olumlu ve samimi bir görüşmem oldu. 24 yaşındaki genç futbolcu kardeşim 2015 futbol sezonunda mutlaka Anadoluspor’da forma giymek istediğini, sol bek mevkiini kimseye kaptırmayacağını, başta ben olmak üzere kendisine inananları mahçup etmeyeceğini söyleyerek, Kasım ayı sonlarında başlayacak olan sezon öncesi hazırlık çalışmalarına katılacağını belirtti.

İnşallah hayırlısıyla  şartlar uygun olur,  teknik heyetin  oluru  ile bu kez kendisini Anadoluspor camiasına tanıtma fırsatı bulur.
Nejdet Şahin kimdir ?
28/10/1990 tarihinde Melbourne’da doğan Nejdet Şahin, futbol topu ile 6 yaş grubunda Preston Lions kulübünde tanışmış.
Daha sonra Dallas Eagles, Whittlesea United, Fawkner Blues(6 sezon) Sunshine George Cross ve kısa süreyle Türkiye’den Kadirlispor takımlarında belirli aralıklarda forma giymiş.
Şu anda Property Law/Conveyancing sektöründe çalışıyor. Volkswagen GTI kullanan nejdet Şahin, AFL'den North Melbourne (Kangaroos) Türkiye'den ise Beşiktaş’ı tutuyor.

Aslında Anadoluspor’da ve NPL’de forma giymek sadece futbolcuların kendilerine inanmalarına, verdikleri sözleri tutmalarına ve dürüst karakterli olmalarına bağlı.
Bir futbolcu olarak eğer kendine güveniyorsan çantanı alır, idmanlara gelirsin. Kalitenle kendini teknik heyete kabul ettirirsin. Ben şahsen yıllardır çok iyi tanıdığım Louie Acevski’nin forma dağıtmada son derece adil ve haklı olduğuna inanıyor ve güveniyorum.
Bu anlamda Anadoluspor’un kapısı her zaman sadece Nejdet Şahin değil, kendine güvenen diğer Türk futbolcularına da açıktır.
Hodri meydan...