Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

AFL

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

"BÜYÜK FİNALE" DOĞRU GERİ SAYIMSep 25, 2014 - 11:47am

Melbourne Futbolseverlere Merhaba,

Heyecanlı ve çekişmeli geçen 2014 AFL futbol sezonunun son macina geldik.
AFL’de bu Cumartesi oynanacak “Büyük Final “ maçina dogru geri sayım başladı.

2012 AFL, sezonunda Hawthorn ve Sydney Swans arasında oynanan “Büyük Final” karşılaşmasını Sydney Swans kazanmıstı.
Geçen bu iki Futbol sezonu zarfında 2013 sezonun “Büyük Finalini” ise Hawthorn kazanmıs, ama yıldız oyuncusu Lance Franklin'in Sydney Swans’a transfer olmasına mani olamamıstı.
Bu nedenle Hawthorn hem 2012'nin, hem de Lance Franklin’i kaybetmenin acısı ve intikamı icin maca hızlı başlayan taraf olacaktır.

Bu sezon her iki takımın oynadığı maçlara bakarsak, 8’nci haftada Sydney Swans maçı 107- 88 kazanmış, 18’nci haftada ise Hawthorn 104- 94 kazanarak durumu eşitlemişti.

Sydney Swans takımının kilit isimleri olarak Lance Franklin, Kurt Tippet, Josh Kennedy’I sayabiliriz. Hawthorn takımı icin de oyunu çevirebilecek kalitede isimler olarak Jarryd Roughead, Josh Gibson, Brian Lake, Sam Mitchell, Brad Sewell, ve oynarsa Cyril Rioli olacaktır.
Oyun büyük bir ihtimalle adam adama oynanacak ve orta saha mucadelisi ile gececektir. Bu nedenle fazla golü olmayan sıkıcı ama heyecan dozu yüksek bir karşılaşma olabilir.

Benim tahminim Sydney Swans 7 puanla yenecek diyorum.
Bunun nedeni ise iki takımın da bir biri ile eşleşecek eşit oyuncusu ilmasidir. Ama fark, J Kennedy ve Kurt Tippet olacak. Zira ikisinden birinin Copeland Medalini almak icin attıkları goller maçın kaderini değistirecektir.

Umudum macin hızlı ve heyecanli geçmesi. Tabii ki, iyi olanın kazanması…..