Hume City FC

Hume City FC

Official Website
14 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

AFL

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

BROWNLOW MADALYASINDA SÜRPRİZSep 24, 2014 - 9:20pm

AFL’de Brownlow Madalyasını sürpriz bir şekilde West Coast Eagles takımı orta saha oyuncusu Matt Priddis, oynadığı her maçın üç saha hakeminden toplam 26 oy alarak kazandı.
Bilindiği üzere AFL’de Brownlow Madaylasını kazanmak her AFL oyuncusunun  rüyasıdır.
Madalya kazanan oyuncuların futbol camiasında itibarları, transfer döneminde ise fiyatları artar.
Madalyanın ismi ise eski Geelong’lu efsane futbolcu Charles “Charly ”  Brownlow’un anısına konmuş ve yıllardır "Büyük Final"  maçından önce yapılan bir törenle sahibine veriliyor. AFL’de normal sezonda oynanan tüm maçlarda üç saha hakemi maçın en iyi üç oyuncusuna sırasıyla 3, 2, 1 puan veriyorlar.
Her hafta maç sonucu toplanan zarflar AFL’ ne teslim edilerek kilit altına alınıyor. Zarflar sadece oylamanın yapılacağı madalya gecesinde  heyet huzurunda açılarak sonuçlar ilan ediliyor.
Ancak madalyayı kazanacak olan futbolcuya konulan tek şartın, sezon içerisinde ceza almamış olması gösteriliyor.
Madalyanın favori isimlerinden Gary Ablett 22 oy ( Gold Coast) Lance Franklin 22 oy (Hawthorn) Joel Selwood 21 oy (Geelong) Travis Boak 21 oy (Port Adelaide) Dyson Heppel 14 oy (Essendon) oy alarak taraftarlarını hayal kırıklığı uğrattılar.
AFL camiasında genel kanı  ise, Matt Priddis’in orta sahada çok hızlı ve öne çıkan bir oyuncu olmamasına rağmen madalyayı kazanmasını ceza almadan, temiz ve düz futbol oynamasına, özellikle hakemlere yakın oynamasına ve onların gözleri önünde doğru işler yapması doğrultusunda.