Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

AFL

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

YÜREK Mİ YOKSA PARA MI?Sep 23, 2014 - 10:32pm

Sydney Swans kendi oluşturduğu futbol kültürü ile, AFL’ in verdigi desteği harmanlayarak son 10 yılın dev takımı olmayı başardı.

AFL’in Ulusal anlamda saygı kazanmasında  önemli rol alan, ve ülkenin yaklaşık 6 milyon kişilik  bir pazara hitap eden Sydney Swans Futbol Takımı,  parayla ve yapılan yardımlarla “Büyük Finali” alıp Şampiyon olacağını düşünüyorum.

Kurt Tippet ve eski Hawthorn efsanesi Lance Franklin’in oynayacağı maçta, Sydney Swans’ın hücum gücünün oldukça fazla olduğu açikca ortadır. Ama finalin kilidini açan anahtar, asıl orta sahadaki mücadele olacaktır.

Ancak orta hakemlerin ortada başlattığı  topu  ilk kapan Ruck Bölgesi finalin kaderini belirleyecek.
Haftalardır oynamayan orta saha elemanı Cyrill Rioli’nin maçın en kritik noktalarında etkili olabilir diye dusunuyorum.

Her iki takım, disiplinli ve güçlü bir sistem içinde oynayan kabileyetli futbolculardan oluşan kadroya sahip olup, hocalari savunma alanlarinda birbirine benzeyen sistem ile son yıllarda AFL'de ekol yaratmıştır.

Müsabakanın çok çekişmeli geçeceği ve son yılların en heyecanlı Büyük Finali olacağı kanaatindeyim.

Ama asıl gerçekte şudur ; bilindiği gibi Lance Franklin, genç yaştan beri Hawthorn Futbol Kulübünde oynamış karizması ve futbol tekniği ile AFL’de adeta efsane haline gelmiştir. Cumartesi günü ise “Büyük Finalde” Sydney Swans forması ile eski takım arkadaşlarina karşı savaşacak.

Yetiştiği ve futbol kimliğini bulduğu Hawthorn kulübünden sadece para için ayrılmış olması, Hawthorn’a gönül veren taraftarlar için büyük bir yıkım olmuş, morallerini bozmuştur....
Şimdi Cumartesi günü görecegiz.

Sydney Swans kazanırsa şampiyonluğu elde etmek için 1.2 milyon dolar ödemiş olacak, ama Hawthorn galip gelirse, para cepte kalacak ve yüreği ile şampiyon olacaktır.

Cumartesi ola, hayrola!