Hume City FC

Hume City FC

Official Website
09 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

FENERBAHÇE PENALTI İLE GÜLDÜSep 22, 2014 - 9:06am

Türkiye Süper ligi 3. Hafta maçında sahasında Gaziantepspor’u konuk eden Fenerbahçe 80’nci dakikada Emre Belezoğlu’nun penaltıdan attığı golle 1-0 yendi.

Aslında pozisyonu ve heyecan düzeyi hayli yüksek olan karşılaşmayı izlerken, bir ara Galatasaray’ın maçı aklıma geldi. Her iki maç arasında dağlar kadar fark vardı. Ben şahsen futbol adına Fenerbahçe ile Antep arasında oynana maçı çok beğendim.

Penaltıda Gökhan Gönül’ün düşürülmesi bana pek inandırıcı gelmedi ama çizgi hakemi ve maçın orta hakemi pozisyona benden daha yakındı. Ne de olsa sahadan 20 bin km uzaktayız değil mi? Futbol izleyicisi olarak hakem kararlarına saygı göstermemiz gerek.

Ancak Gaziantepspor’un hocası Okan Buruk, hakem Ali Palabıyık'ı "Hakemler keşke bizim kadar cesur olabilseler" sözleriyle eleştirdi.

Hakemlere her hafta destek verdiğini ve iyiye gittiklerini belirten Buruk, sözlerini "Ama keşke bizim kadar cesur olabilseler. Çok ucuz bir penaltı ile emeğimiz alındı." diye sürdürdü.

Kendisinin 20 milyon liraya takım kurduğunu, karşılarında ise kat kat pahalı bir takım olduğunu vurgulayan Okan Buruk. "Bir de hakemlerin destek olmasına üzülüyorum" dedi.

Hakem Ali Palabıyık'ın maçın daha 1. dakikasında kalecileri Eray'a zaman geçirme uyarısında bulunduğunu, bu kadar erken bir uyarıyı futbol hayatında ilk kez gördüğünü söyleyen Buruk, buna rağmen hakemde art niyet aramadığını da sözlerine ekledi.

Okan Buruk, ligde az bulunur şekilde seyir zevki yüksek bir maç izlettirdiklerini de söylerken, rakipleri Fenerbahçe'yi de kutladı.

Antepsporlu futbolcular da penaltı olmadığı doğrultusunda beyanatlar verdiler. Şenol Can, maç sonrası ilginç bir açıklama yaptı. Beyaz TV'ye konuşan Şenol, F.Bahçeli bazı futbolcuların pozisyonun penaltı olmadığını itiraf ettiğini öne sürdü. "Çoğu F.Bahçeli arkadaşlar penaltı değildi dediler" diyen kırmızısiyahlı futbolcu, "Kolay verilmiş penaltı. Gökhan da bunu kullandı, hakeme teşekkür etti. Neyse canları sağolsun. Biz yolumuza bakıyoruz" ifadelerini kullandı.