Hume City FC

Hume City FC

Official Website
08 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

NEREDEN NEREYE ?Sep 21, 2014 - 7:52pm

Avustralya Futbol Federasyonu FFA , Melbourne Victory Kız takımının 2’nci hafta karşılaşması olan Western Sydney Wanderers maçını Anadoluspor’un sahası olan Broadmeadows Valley Park Tesislerinde oynanmasına karar vermiş olması Anadoluspor için büyük başarıdır. Buna ileveten Melbourne Victory Kulübünün de direk olarak Anadoluspor Kulübü ile Valley Park’ın kullanım şartlarını konuşmak için masaya oturması da Anadoluspor camiası için gurur verici bir onsur olmuştur.

Daha 2006-2007 futbol sezonu öncesini hatırlarsak Anadoluspor’un “Nereden Nerelere” geldiğini anlamak zor olmayacaktır. Yıllardır sporsever toplum olarak üst liglerde oynamak istiyoruz dedik, oynuyoruz. Kendimize ait Tesislerimiz, sahalarımız olsun istedik, milyonluk tesisimiz ve sahalarımız var.

Bugün Victoria futbol camiası nezdinde potansiyeli en büyük futbol kulübü olarak biliniyor ve taktir görüyoruz. A ligi takımlarımız idmanlarını hazırlık ve resmi maçlarını bizim tesislerimizde yapıyorlar.

Saha bulamayıp başka kulüplerde kiralık oynadığımız, her maçımıza zorunlu olarak gelen iki polis arabası  için şapka açtığımız, 50 dolar almadan forma yıkayacak ve saha çizecek idareci bulamadığımız, köfte ile kebab yaparak Federasyon borçlarını ödemeye çalıştığımız, çoğunluğu etnik sebeplerden ve eğitimsizlikten kaynaklanan kavga gürültüler yüzünden Federasyon mahkemelerinde süründüğümüz, kantinde bira satılsın, satılmasın gibi anlamsız kavgalar  yaptığımız, Hatta Kulüp binasından Atatürk resmi kalksın tartışmalarını da yaptığımız, Genel Kurullarda sekreterlik çantasının gönüllüler bulunamadığı için masa üstünde ortada kaldığı yılları tek tek hatırlayın.

Bu anlamda Anadoluspor Kulübünün, Premier Lige çıkıp futbol kulübü olma yolunda profesyonelce çalışmalara başlandığı yılları (2006-2007 sezonu) gerçek anlamda Kulübün kuruluş yılı ve miladı olarak kabul etmemiz gerekir diye düşünüyorum.

Ancak daha evvelki yıllarda elverişsiz ve zor koşullarda  kulübe  maddi ve manevi hizmet etmiş tüm sporsever toplum üyelerimizi saygıyla anmamız ve onlara teşekkür etmemizin 
doğru olacağına da inanıyorum.

Sonuç olarak Anadoluspor Kulübü bugün içinde yaşadığımız ülke olan Avustralya şartlarında  “Hume City FC”  olarak, kendi etnik kimliğini de saklı tutarak bölgesinde yaşayan genç, yaşlı tüm sporsever topluma hizmet etmenin gururunu yaşamaktadır.