Hume City FC

Hume City FC

Official Website
14 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

AFL

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

BİR ESSENDON'LU OLARAK ÜZGÜNÜMSep 20, 2014 - 10:16pm

AFL, Essendon futbol kulübü, ASADA ( Avustralya doping komisyonu) ve Federal Mahkeme arasında uzun zamandan bu yana konuşulan doping skandalında bu hafta son derece sıcak saatler yaşandı. Bilindiği üzere Haziran ayında Federal Mahkeme antrenör James Hird ve 34 Essendon futbol takımı oyuncusunu mahkemeye ifade vermeye çağırmıştı. Bunun üzerine başta James Hird ve Essendon Kulübü başkanı Paul Little mahkemeye başvurarak ASADA ve AFL’ nin doğru kararlar vermediğini ve Essendon Kulübünün yanlış yapmadığını iddia etti.

Ancak 19 Eylül Cuma günü itibariyle Federal Mahkeme, Essendon kulübünün itirazını kabul etmeyerek ASADA ve AFL’lin kararlarını haklı buldu. Tahminen Mahkeme 10 gün sonra 34  Essendon Futbol Kulübü oyuncusunu tekrar sorgulamaya çağıracak.

Şimdi ne olacak sorusuna gelirsek, büyük bir olasılıkla Essendon Kulübü her türlü masraftan kaçınmayarak haklarındaki suçlamaları bir üst mahkemeye taşıyacak. Federal Mahkemenin de üstünde olan üst mahkemenin karar verme süresinin 18 ay olacağı da ayrıca bildirildi.

Avustralya spor kamuaoyu artık iyice yıpranan James Hird’ün Essendon Kulübüne daha fazla zarar vermemesi açısından istifa ederek takımı bırakmasını istiyor. Bütün bu olumsuzluklara ilaveten takımın ruckman’i Patrick Ryder’le başlayan ayrılık rüzgarının tüm takıma yansıyacağı da olasılık dahilinde.

Son olarak ta 10 gün sonra ifadeleri alınacak 34 futbolcudan kaçının 2015 sezonuna döneceğinin tahmin bile edilemeyeceği gerçeğini kabul edersek,  2015 sezonu Essendon takımı için adeta bir kabusa dönüşecek gibi görünüyor.