Hume City FC

Hume City FC

Official Website
10 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

YENİ BİR NEFESSep 16, 2014 - 3:34pm

1992 yılında Melbourne’da ilk parayla çıkan “Gazete” gazetesinde Ataspor ve Hilalspor’un maçları ile başlayan gazetecilik maceram, daha sonra ki 20 yıl “Türkısh Report Weekly “ gazetesinde devam etti. Bu süre zarfında spor sever toplumun, futbol kulüplerinin ve genç futbolcuların nabzını tutmaya çalıştım.

Artık bu birikimlerimi, sosyal medyada kendi çıkaracağım bir internet gazetesi olan www.melbournefutbol.com sitesinde devam etmek arzusundayım. Siteyi sevgili Kudret Bayram ( Web Design Me Koo Solutions) ile beraber hazırladık. Kendisine teşekkürlerimi gönderiyorum.

Nerede olursam olayım site, sürekli olarak güncelleşecek. NPL sezonunda Anadoluspor’u, Eyalet Liglerinde Cairnlea Türkgücü, Gençlikgücü, Hilalspor, Çağrıspor gibi kulüplerimizin maçlarını fotoğraf ve yorumlarla takip edeceğiz. Şampiyonların hocası Cemal Hasan hocam ve talebelerini, AFL’de Collingwood, Essendon, Carlton ve diğerlerini, Avustralya A ligini ve özellikle olarak Melbourne kulüplerinden Melbourne City ve Melbourne Victory’nin maçlarını sizlerle paylaşacağız. Bütün bu konulara ilave olarak şüphesiz ki Türkiye Ligleri ile de beraber olacağız.

Yazarlar bölümünde ise ben ve sporsever toplumun yakıynen tanıdığı eski futbolcu ve teknik direktör Erkan Kaprol hocam, eski Birlikspor’un Adana Demirspor’un efsane takipçisi Ahmet Samat kardeşim, gene Melbourne yerli ve yabancı spor camiasının tanıdığı spor adamı Ezel Hikmet’in yazılarını ilgiyle takip edeceksiniz. Tabii ki yazarlar bu sayı ile kısıtlı kalmayacak. Eminim sayıları daha da artacak, gazetemizin içeriği daha da zenginleşecek.

Sitemiz doğal olarak sadece futbol ve spor olayları ilesınırlı kalmayacak. Aktüalite bölümünde, Melbourne’da gerçekleşecek olan toplumsal ve kişisel etkinlikler, sanat olayları, festivaller ve benim özel ilgi alanım olan doğa ve seyahat gezileri ile sinema ve fotoğrafçılık konuları da yer alacak.

Göstereceğiniz ilgi ve desteğin, sitemin daha da gelişip kaliteli hale gelmesine yardımcı olacağına yürekten inanıyorum.