Hume City FC

Hume City FC

Official Website
11 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

SÜPER LİG YERLERDE SÜRÜNÜYORSep 16, 2014 - 2:00pm

Cumartesi Galatasaray, Pazar Fenerbahçe, Pazar günü ise Beşiktaş’ın puan kayıplarını oynanan kötü futbala bağlayabiliriz. Bu anlamda milli takımımızın da İzlanda karşısında aldığı hezimeti de sürpriz olarak kabul etmememiz gerekiyor. Sezon başı itibariyle takımlarımızın ortaya koydukları performans bana iyi sinyal vermedi. Sonuçta Avrupa arenasına çıkacak takımlarımızın durumları endişe verici.

Süper ligde son hafta oynanan 9 maçın 7’si beraberlikle sonuçlandı. Lige en hazır takım görüntüsü veren Beşiktaş bile 90 dakika üstün oynadığı, pozisyon vermediği ama pozisyon da bulamadığı maçta futbol adına bir varlık gösteremedi. Bu maçta Beşiktaş takımında orta saha oyuncularının olmazsa olmazı, ileriye dönük dikine oynayan, topla adam eksilten, oyunu okuyan ve yönlendiren oyuncu eksikliğini hissettik.

Rizespor, Beşiktaş kalesine yaklaşamadığı maçta kazandığı uzun taç atışından bir gol buldu ve daha da geriye yaklaşarak skoru koruma endişesi ile son derece kontrollü oynadı. Beşiktaş orta sahası Oğuzhan Özyakup’un oynamadığı maçlarda pozisyon üretmekte ciddi oranda zorlanıyor. Hatta forvet hattında ikili oynayan Cenk Tosun ve Mustafa Pektemek’in etkili olamadığı maçta beraberlikle yetinmek zorunda kaldı diyebiliriz.

Oynanan kötü futbolun yanında sahanın bozukluğu da bir sporsever olarak içimizi sızlatıyor...