Hume City FC

Hume City FC

Official Website
13 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR SEZONU KAPATTISep 14, 2014 - 9:20pm

 

Anadoluspor, 2014 NPL futbol sezonunun son maçında sahasında ağırladığı geçen sezonun şampiyonu Northcote City takımına 1-0 yenildi. 77 dakikada Dekker'in golüne engel olamayan takımımız 2014 sezonunu 38 puanla 6'ncı sırada tamamladı. Anadoluspor’la aynı puanı toplayan Melbourne Knights takımı gol avarajıyla ligi 5’nci bitirdi.

Maçtan önce oynanan 20 yaş altı takımlar maçını misafir 20 yaş altı takımı 6-1 kazandı.

Beklenenin aksine maça tutuk ve kötü başlayan Anadoluspor, özellikle ikinci yarının son diliminde eline geçirdiği fırsatları değerlendiremeyerek maçı da kötü bitirdi.

İlk yarısı 0-0 biten maçın ikinci yarısında Anadoluspor teknik heyeti, oyuna katkısı olmayan Christopher Christaldo’nun yerine John Sapazovski’yi oyuna aldı. Daha sonra ilk yarıda dizine aldığı darbe ile orta sahada aksayan İlhan Altuntaş’ın yerine de Jamie De Smit’I oyuna aldı. Oyunun son bölümlerinde ise Klimet Taseski ile Adrian Boglis’I yer değiştirdi. Maçın son on dakikalık bölümünde rakibi ceza alanına hapseden Anadoluspor, durumu eşitlemeye çalıştıysa başta Johnny Buceto, John Sapazovski, Nick Hegarty ile inanılmaz goller kaçırarak beraberlik şansını kullanamadı. 77 dakikada ise misafir takım Northcote City sol kanattan geliştirdiği akında Dekkar’in ayağından skoru 1-0 getirdi ve maçın sonucunu tayin etti.
MİNİ YORUM
26 hafta süren koskoca bir NPL futbol sezonunu acısı ve tatlısı ile geride bıraktık. Son maçımızda Northcote City'ye yenilerek uzun süre götürdüğümüz 5'ncilik pozisyonunu Melbourne Knights takımına kaptırarak 6'ncı olduk. Ancak 14 takımın mücadele ettiği NPL'de yaşanan bunca aksiliklere rağmen ligi 6'nci tamamlamanın bile başarı olduğunu kabul etmek gerekiyor. Sezon başı büyük titizlikle hazırlanan kadrodan  sağbek Jeremy Walker, stoper Petar Franjic ve sol bek Johnny Stvjeski Avrupa'ya denemeler için gittiler. Sezon ortasına gelmeden Joseph Franjic, Kliment Taseski ve Petar Franjic Brezilya'da dünya kupası izlemeye gittiler. kaptan Nick Hegarty ve defansın belkemiği Shane Rexhepi ile genç yetenel Johnny Bucetu uzun süren sakatlık yaşadılar. Türk çocuklarından Ali Turgut, Baki Efe disiplin sorunu yaşayıp takımdan ayrıldılar. Gene büyük yetenek Kaan Korkmaz Türkiye'ye giderek denemelere katıldı. Bütün bu olumsuzluklara ilaveten cezalı oyuncuncuları da dikkate alırsak lig 6'ncılığının önemi ortaya çıkar diye düşünüyorum.
Sonuç olarak  sadece saha başarısına odaklanmamamız gerekiyor.
Başta kulüp başkanı sevgili Zorlu Kaya ve ekibi olmak üzere büyük ve kalıcı Kulüp olabilme  çok şeyler yaptılar. 11 milyonluk tesisin alınması ve tesisi işletilmesi ile başlayan  süreci, Yıldız takımları büyütüp genişletme ile tamamladılar. 
Şimdi Anadoluspor kulübü,  potansiyel olarak Victoria'nın en büyük futbol kulüplerinden biri olmaya adaydır. Önümüzdeki futbol sezonunda bunun gerçekleşeceğini  Türk toplumu, Victoria futbol camiası ve tüm sporseverler görecektir.


Anadoluspor: Chris Oldfield** Aaron Turner* Shane Rexhepi** Matthew Hennessey* Nikos Jackson* Joseph Franjic* İlhan Altuntaş* (Jamie De Smit*) Christopher Christaldo*( Adrian Boglis*) Nick Hegarty ** Johnny Buceto* Kliment Taseski* (John Sapazovski*)