Hume City FC

Hume City FC

Official Website
16 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

CAİRNLEA TÜRKGÜCÜ SAHASINDA KAYBETTİ 3-1Sep 13, 2014 - 6:30pm

 

Eyalet ligi Kuzey Batı 1 Küme mücadele eden Cairnlea Türkgücü, sahasındaki son maçında misafir ettiği Moreland City takımına 3-1 mağlup olmaktan kurtulamadı. Maçın son dakikasında ise oyuncuları Leon, ikinci sarı karttan kırmızı ile oyun dışında kaldı.

Son derece güzel güneşli bir havada ancak çok kötü bir zaminde başlayan müsabakanın ilk yarısında misafir takım Moreland özellikle üçüncü bölgede çok etkili oldu. Sağ kanadı çok iyi kullanan Muhammed Kurucu attığı ortalar ile tehlikeli olduysa da Moreland City hucum oyuncuarı bu fırsatları değerlendiremedi. Takımlar sonucu etkileyecek gollük pozisyonlardan faydalanamayınca maçın ilk 45 dakikası 0-0 sonuçlandı. İkinci devrenin başlarında Cairnlea Türkgücü takımı ileri uç elemanı olan Leon’la skoru 1-0’ a getirdi. Daha sonra Cairnlea Türkgücü ceza alanı içinde yapılan bir hareketi maçın orta hakemi penaltı vuruşu ile cezalandırdı. Yapılan atışı Cairnlea Türkgücü kalecisi kurtardı ancak maçın orta hakemi ceza sahasının ihlali nedeniyle atışı tekrarlattı. Bu kez Moreland City takımı atışı gole çevirince skor 1-1 eşitlendi. Öne geçen Moreland City takımı orta sahada daha çok organize olup, olumlu ataklar geliştirmeye başlayınca, oyun disiplini kaybolan Cairnlea Türkgücü arka arkaya gelen gollere engel olamadı ve sahasında oynadığı sezonun son maçını 3-1 kaybetti.

BÜLENT’İN GÖZÜYLE MAÇIN ANALİZİ

Arka arkaya aldığı sonuçlarla zirve mücadelesinden kopan Cainlea Türkgücü, en azından bu maçtan alacağı bir galibiyetle seyircisine veda etmeyi planlamıştı. Ancak bazen evdeki hesap çarşıya uymuyor. Sahada iyi organize olamayan, özellikle sağ kanadı boş bırakan Cairnlea Türkgücü, hep bu kanattan darbe aldı. Nitekim penaltı golünden sonra gelen gollerin başlangıcı hep o bölümden geldi. Defans bloğu ile ileri uc arasında köprü vazifesi gören orta saha da aksayınca yenilgi kaçınılmaz oldu. Öne çıkan oyuncu seçmenin zor olduğu maçta kaleci, Mustafa Mustafa ve ileri uç elemanı Leon diğerlerine nazaran daha çok çalışan isim oldu.Aslında rakip takım Moreland City’yi , alacağı bir galibiyet ile 1’nci sıradaki Preston Lions’un yenilgisi şampiyonluk potasına sokuyordu. İlk etapta maçı 3-1 alarak bunu başardılar. Doğrusunu söylemek lazımsa bugün Moreland Cty takımı her haliyle galibiyeti hak etti. Geride oynayan Ozan ve Orhan kardeşler arzulu ve istekli oyunlarını biraz agresif yapıya taşımalarına rağmen son derece başarılı oldular. Muhammed Kurucu ise sağ kanadı özellikle ilk yarı çok olumlu kullandı, iyi ortalar attı. Emeklilik yaşı çoktan geçen Kamer Şimşek ise iyi mücadele ederek Cairnlea Türkgücü defansını ciddi oranda meşgul etti.