Hume City FC

Hume City FC

Official Website
14 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

AFL

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

İKİZLERİN SAVAŞINI BRAD SCOTT KAZANDISep 13, 2014 - 1:48am

 

GEELONG 5.1 5.6 8.9 13.14 (92)

NORTH MELBOURNE 7.1 9.6 12.9 14.14 (98)

 

AFL’de finallerin ikinci haftasında Cuma akşamı tarihi MCG stadında 65.963 seyirci önünde karşılaşan Geelong ile Nth Melbourne futbol takımları dört devrelik müthiş mücadele örneği gösterdi. Maçın her devresini önde bitiren, daha çok kazanmak istiyen taraf Kangaroos’lar oldu. Bir anlamda ikiz kardeşlerin savaşı olarak tanımlanan müsabakayı kazanan taraf Brad Scott oldu. Bilindiği üzere her iki takımın hocası, Brad ve Chris aynı zamanda ikiz kardeşler. Bu galibiyetten sonra Nth Melbourne haftaya Sydney takımı ile yarı final maçında karşı karşıya gelecek.

Geelong takımında golleri, Hawkins 5, Walker 3, Duncan, Caddy, Blicavs, Enright, Bartel, North Melbourne takımında ise Petrie 4, Thomas 3, Ziebell 2, Turner, Goldstein, Harvey, Black, Dal Santo attılar.

Geelong takımında maçta öne çıkan isimler olarak, Hawkins, Selwood, Caddy, Walker, North Melbourne takımında ise Goldstein, Dal Santo, Gibson, Petrie, Cunnington, McDonald olarak gözüktüler.

Maçta sakatlanan oyuncular Geelong’dan Rivers (arka baldır) North Melbourne’dan ise Macmillan (arka adele) oldular.

Geelong takımında yedek soyunan oyuncular, 3’ncü devrede Jackson Thurlow ile Lincoln McCarthy yer değiştirdiler. North Melbourne takımında ise Jamie Macmillan ile Ryan Bastinac 3’ncü devrede yer değiştirdiler.