Hume City FC

Hume City FC

Official Website
09 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

SESSİZ SAVAŞÇI 'İLHAN ALTUNTAŞ'Sep 12, 2014 - 10:03pm

SESSİZ SAVAŞÇI “İLHAN ALTUNTAŞ”

2014 sezonu son haftaya girilirken İsyan Erdoğan’nın izinli olması nedeniyle takımda kalan tek Türk futbolcusu İlhan Altuntaş oldu. 2014 sezonunun 14 haftasında, o zaman 20 yaş altı takımının antrenörü olan Matthew McNamara’nın önayak olası ile Anadoluspor’a transfer olan 06/06/1995 doğumlu İlhan Altuntaş, 20 yaş altı takımında 4 maç oynayarak teknik heyetin dikkatini çekti. Sakatların ve eksik oyuncuların çokluğu nedeniyle 18 haftanın en zor deplasmanı olan Oakleigh Cannons maçı A kadrosunda kendisine yer buldu. İlk onbirde sahaya çıkan İlhan Altuntaş, orta sahada Joseph Franjic ile beraber mükemmel oynayarak yıldızlaştılar. Anadoluspor’un 2-1 kazandığı maçı unutamayan genç yıldız, çalışmalarına tüm hızıyla devam ederek teknik heyetin gözüne girmeyi başardı. Futbol tabiri ile altın tepside gelen şansı iyi kullandı takımın orta sahasına yerleşti. Daha sonraki haftalar tüm maçlara hep ilk onbir başladı. Shepparton deplasmanında ise defansın belkemiği İsyan Erdoğan’nın evlilik iznine ayrılması ile stoper mevkiine geçti ve yaptığı kritik bir hata ile penaltıya sebebiyet verdi. Ancak bu hatanın altında ezilmedi maçın sonuna kadar çok iyi mücadele etti ve Anadoluspor’un maçı 4-1 kazanması ile yaptığı hata unutulmuş oldu.

Bana göre bir futbolcu olarak en olumlu özelliği büyüklerinin ve hocalarını dinlemesi. Astistlik yapmadan sade, basit ve tek top oynayan İlhan Altuntaş, oyundan düşmeden maç boyu aynı performansı gösterebiliyor. Son Bentleigh Greens deplasmanında oyundan alınan genç Matthew Hennessey’in yerine tekrar spopere çekilen İlhan maçın sonuna kadar oyun disiplinini bozmadan 90 dakikayı tamamladı.

Efendiliği, sessiz ve terbiyeli futbol karakteri ile dikkat çeken 19 yaşındaki genç yıldız, eminim çalışmalarına devam ederek NPL, 2015 futbol sezonunda da Anadoluspor’un değişmezi olacaktır.