Hume City FC

Hume City FC

Official Website
13 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ULUSAL PREMİER LİGDE (NPL) FORMA GİYMEKSep 12, 2014 - 9:00pm

ULUSAL PREMİER LİGDE (NPL) FORMA GİYMEK

2014 futbol sezonunun bitimine bir hafta kala, Victoria’nın en yüksek ligi olan NPL’de kaç Türk futbolcusu kaldı ? sorusuna cevap vermek bugünlerde hayli zor gibi görülüyor. 20 yıldır futbol dünyasının içinde olan bir sporsever olarak bu durumun içimi acıttığını söylemek zorundayım. Sezon sonu itibariyle bir liste yapmam gerekirse,Werribe City’de Ersin Kaya, Dandenong Thunder’da Ramazan Tavşancıoğlu, Anadoluspor’da ise İsyan Erdoğan, İlhan Altuntaş ve Reis Aygün’ü sayabilirim.

NPL’de yer alan 12 takımda yaklaşık 216 futbolcunun mücadele ettiğini düşünürsek, bunların arasında sadece 5 Türk futbolcusunun bulunması hususunu irdelememiz gerekiyor. Buna öncelikle NPL ‘de ligde forma giymenin kurallarından başlamamız daha uygun olacaktır. Bu kuralları saymamız gerekirse , alt yapı, teknik beceri, fiziki yeterlilik, antreman devamlılığı, kişisel disiplin, eğitim düzeyi, düzenli yaşam, azim ve hedeflerini bilmek olarak sıralayabiliriz. Sonuç olarak bütün bu özellikleri üzerinde barındıran çok az sayıda Türk futbolcuları kalıcı olabiliyor ve üst liglerde futbol yaşamlarını devam ettirebiliyorlar. Papağan gibi tekrar etmekten vazgeçmeyeceğim örneğe göre “ Dünyada izleyicisini asla kandıramayacak olan meslek gruplarının başında futbolculuk gelir. Bir futbolcu olarak yukarıda saydığım özelliklere sahipsen, sakat, cezalı ve hasta değilsen, her zaman ve her yerde başarılı olursun. Hiçbir hoca da seni kesip yedek kulübesine koymaz. Bu anlamda hatırlayabildiğim kadarıyla geçtiğimiz yıllarda Anadoluspor takımında forma şansı bulan ve istikbal vaadeden ancak çeşitli sebeplerden dolayı kullanamayan bir Turhan Sümbül, Reha Kurul, Cem Çil, Ali Çatak, Enes Gürkan, Muhammet Kurucu, Atilla Ofli, Baki Efe, Ali Turgut’u NPL seviyesinde liglerde mücadele eden takımların kadrolarında göremiyorum. Bu arada gene Anadoluspor’da bir şekilde forma şansı bulan fakat şanslarını Türkiye’de futbol oynamak için kullanmak isteyen Rıdvan Sağlam ve Kaan Korkmaz için ayrı bir sayfa açmak istiyorum. Aldığım bilgiler şu aşamada Kaan Korkmaz’ın Türkiye 3 ligi takımlarından Sakaryaspor’la mukavele yaptığı doğrultuda. Kendisine sonsuz başarılar diliyorum.

Sonuç olarak içinde yaşadığımız ülke olan Avustralya’da yüksek liglerde veya Türkiye’de futbol oynamak isteyen futbolcu kardeşlerimin ve babalarının kabul etmesi gereken en önemli şartın, en azından Anadoluspor’da eksiksiz bir sezon geçirmesi ve ilk onbirde yer alması gerektiğini bilmesidir.