Hume City FC

Hume City FC

Official Website
14 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

AFL

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

AFL'DE SON HAFTAAug 23, 2017 - 12:14am

AFL'de 23'ncü hafta yani son haftaya girildi. 

Son hafta oynanacak olan maçlardan sonra, final grubunda mücadele edecek takımlar kesin olarak belli olacak. Aslında lig sıralamasında ilk 6 takımın (Adelaide, GWS Giants, Geelong, Richmond, Port Adelaide ve Sydney) yeri aldıkları puanlardan dolayı değişmeyecek.

Sıralamada yerleri değişme ihtimali olan takımları ise 7'ncı sırada 48 puanlı Melbourne, 8'nci sırada 44 puanlı Essendon, 9'ncu sırada West Coast Eagles, 10'ncu sırada St Kilda ve 11'nci sırada Western Bulldogs bulunuyor.

44 puanlı takımlar arasında puan avantajı en iyi olan takım % 106.1 ile Essendon görülmekte.

Son hafta maçlarına bakacak olursak, 7'nci sıradaki Melbourne, Collingwood ile oynayacak. 8'nci sıradaki Essendon, Fremantle, 9'ncu sıradaki West Coast Eagles, Adelaide, 10'ncu sıradaki St Kilda, Richmond, 11'nci sıradaki Western Bulldogs ise Hawthorn ile karşılaşacak.

Sonuç olarak 8'nci sırada avantajı en iyi durumda bulunan Essendon'un final grubunda mücadele edebilmesi için tek seçeneği Fremantle maçını kazanmak olacak.