Hume City FC

Hume City FC

Official Website
16 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

HİLAL'DEN BİR PAZARTESİ AKŞAMI FUTBOL ŞOVU !Aug 15, 2017 - 10:05am

Eyalet Ligi 3 kümesinde şampiyonluk mücadelesi veren Hilalspor, Pazartesi akşamı FT: Fawkner ile oynadığı karşılaşmada adeta futbol resitali vererek rakibini 3-0 yenme başarısını gösterdi.
Işık altında mükemmel bir futbol akşamında seyircisinin büyük desteği ile sahaya çıkan Hilalspor, özellikle ikinci yarıda ortaya koyduğu mükemmel futbolla "bu takım bu kümeye çok fazla" dedirtti.
İlk yarıda takımdaki tek yabancı oyuncu olan Graham Bell'in son derece profesyonelce attığı jenerik golle 1-0 öne geçen takımımız, ilk yarıyı bu sonuçla kapadı.
İkinci yarıda , yorulan rakibi karşısında kaliteli ayakları ile futbol şovuna başlayan Hilalspor, rakibini kendi sahasına hapsederek, özellikle kanatlardan rakip kaleyi abluka altına aldı.
Sahanın başarıli isimlerinden Sinan Mırık'ın golü ile farki 2'ye çıkaran takımımız, maçın sonlarına doğru orta sahanın başarılı isimlerinden Baki Efe'nin ayağından maçın sonucunu tayin etti. 3-0

MİNİ YORUM

Hilalspor kadrosunda bulunan kaliteli futbolcuların çokluğundan dolayı rakiplerine ezici baskı kurararak sonuca gidiyor.
Öncelikle kalede Nabi Tuna gibi karşı karşıya gol yemesi mucizelere kalmış, oyunu okuyan, yeri geldiğinde bir libero gibi defansa katkı sağlayan bir kalecileri var.
Sağ bekte Burak Durnaoğlu, Sol bekte Reha Kurul, modern beklerden beklenen hücuma katkı ve çabuk geriye dönme gibi özellikleri üzerlerinde taşıyorlar. Stoperler Vehbi ve Tansel için söylenecek bir şey bulamıyorum. Ortaya koydukları kaliteli mücadele ve uyum kalelerini gol ve gollere kapıyor.
Orta sahada Necdet Şahin ve Baki Efe, oyunu okuyan, ataklara katılan özellikleri ile mükemmel iş yapıyorlar. İleri uçta Sinan Mırık ve Graham Bell, attığı gollerden zaten kalitelerini ortaya koyuyorlar.
Sözün kısası, Hilalspor sahaya yayılışı, ortaya koyduğu mücadele ve oyuncu kalitesiyle oynadığı lige fazla geliyor.
Kalan maçlarda da alacakları puanlarla bir üst lige çıkarak taraftarlarını ve sporsever toplumu sevindirecekler.
Bu arada maça gelen seyircilere değinmeden geçemeyeceğim.
25 sene bu işin içinde olan bir futbol sever olarak son derece kalabalık ve coşkulu bir taraftar topluluğunu sahada gördüm. Öncelikle toplumun hemem hemen tüm "futbol kurmayları" oradaydı.
Bu da demek oluyor ki, Lig seviyesi ne olursa olsun, oynanan futbolun güzelliği ile Hilalspor'un yakaladığı futbol atmosferinin doğru ve samimi olduğu gerçeğini ortaya koyuyor...

Fotoğraflar: Teyfik Başer