Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLU DEPLASMANDA YIKILDIAug 12, 2017 - 11:58pm

NPL Temsilcimiz Anadoluspor, 25'nci hafta maçını deplasmanda Green Gully ile oynadı ve 7'nci dakikada Alex Caniglia'nın ayağından yediği golle 1-0 kaybetti.
Takımımız bu maçta yenilmesine rağmen Lig sıralamasında 8'nci durumunu korudu.
Hafta arası Bentleigh Greens takımıyla 120 dakika FFA Kupası 32 tur maçını oynayan takımımızda kaleci Michael Weier, Jayden Prasad, Nick Hegarty ve Karil Bariseviç Green Gully karşılaşmasında ilk 11'de başlamadı.

Yerlerine kalede Gian Tapia, Kris Kioussis, Nicholas Panetta, Danny Kim oynadı.

ANADOLUSPOR: GİAN TAPİA, ERSİN KAYA, DİLLON JAKUBİ, BLAİR GOVAN KRİSS KİOUSSİS, DANNY KİM, DANİEL CLARK, NİCHOLAS PANETTA, THEO MARKELİS,LİAM BOLAND, ATİLLA OFLİ

YEDEKLER: MİCHAEL WEİER, KARL BARİCEVİC, HAYDEN TENNANT, JAYDEN PRASAD, J.JASUHA

BEST: GİAN TAPİA, HAYDEN TENNANT, BLAİR GOVAN

Maçın her iki devresinde rakibe oranla organize olamayan, orta sahada baskı kuramayan tarzda bir futbol oynayan Anadoluspor, özellikle orta sahada hiç bir varlık gösteremedi.

İleride Atilla Ofli'yi bırakan takımda, orta saha maç boyunca Atilla Ofli'ye destek olamadı, hücumda çoğalamadı, kanatları kullanamadı.
Forvet arkası oynayan Liam Boland'ın kafa indirmelerine ümit bağlayan takımımız rakip kalede tehlikeli olamayarak maçı yenik bitirdi.
72nci dakikada yenilen golde sol kanat savunucusu olarak oynayan ve uzun sakatlıktan dönen Kriss Kioussis, büyük hatası vardı.

Sağ bek Ersin belki de sezonun en kötü topunu oynadı.

Orta sahada Danny Kim, Theo Markelis, Nickolas Panetta ve Daniel Clark çok pas hatası yaptılar, top tutamadılar ileri uç mevkiine servis yapamadılar.

Biraz Liam Boland ileride oynayan Atilla Ofli'ye destek olmaya çalıştıysa da, Atilla Ofli 90 dakika boyunca tek başına tecrübeli Green Gully defansı ile boğuşmak zorunda kaldı ve doğal olarak başarılı olamadı.

Takım olarak rakip kaleyi ısıramadık, defans, orta saha ve ileri uç arasında büyük boşluklar bırakarak, rakibin rahatça top çevirmesini sağladık.

Tabii ki bunda geçen hafta oynanan zorluk derecesi hayli yüksek olan 120 dakikalık maçın da etkisi olmuştur.
Sonuç olarak haftaya oynayacaği Nth Geelong maçı ile sezonu tamamlayacak olan takımımızda şu an iytibariyle 18-19 yaşında NPL tecrübesi olmayan 7-8 futbolcu bulunmakta.

Doğal olarak bu husus takım için handikap teşkil etmekte.

Ancak eminim ki, takımımız önümüzdeki sezon çalışmalarına ara vermeden başlayacak, taraftarlarının gönüllerini tekrar kazanacaktır.
Bundan önce oynanan 20 yaş altı takımlar maçını Anadoluspor 20 yaş altı takımı 2-0 kazanma başarısını göstererek ilerisi için ümit verdiler.
Anadoluspor NPL 2017 futbol sezonu son maçını 20 Ağustos Pazar günü ABD Stadında saat 3.00pm'de küme düşmesi kesinleşen Nth Geelong takımı ile oynayacaktır.
Bilindiği üzere FFV kararları gereği tüm oynanacak olan son maçlar 20 Ağustos Pazar günü saat 3.00pm'de başlayacaktır.