Hume City FC

Hume City FC

Official Website
13 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

HİLALSPOR ŞAMPİYONLUĞA ADIM ADIMAug 5, 2017 - 9:28pm

Eyalet Ligi Kuzey Batı 3. kümesinde şampiyonluk mücadelesi veren Hilalspor 18 hafta maçında misafir ettiği La Trobe University sc takımını ikinci yarıda Baki Efe ve kaptanları Tansel Başer'in attığı gollerle 2-0 yenme başarısını gösterdi.
İlk yarıda şiddetli rüzgar karşısında mücadele eden takımımız, gereksiz bir şekilde telaşlı ve oyun disiplinidn uzak oyun ortaya sergileyince rüzgarı da arkasına alan rakip takım tehlikeli oldu. Topa daha çok sahip olup pas bol pas yapmaları gerekirken , orta sahayı by pass yapıp ileriye havadan top şişirdiler. Doğal olarak bu toplara rakip defans ve kalecileri kolayca sahip olunca Hilalspor takımı ilk 45 dakika etkili bir oyun ortaya kaoyamadı.
İkinci yarıda rüzgarı arkasına alan Hilalspor, pas yapmaya ve sakin oynamaya başlayınca rakip takım ceza alanı içinde etkili oldu.
Özellikle sağ kanadı çok olumlu kullanan Baki Efe ve Aydın Yaman'ın atak bindirmeleri ve hücum arayışları rakip defansı dağıtmaya yetti.
Nitekim oyun planını değiştiren ve orta sahada Necdet Şahin ve Baki Efe ile etkili olan ekibimiz, Baki Efe'nin bir duran toptan attığı mükemmel golle 1-0 öne geçti.
Golden sonra ataklarını sıklaştıran ve oyunu domine eden Hilalspor, kaptan Tansel Başer'in ceza alanı içinde yarım vole ile atmış olduğu golle skoru 2-0'a taşıyarak, maçı bu sonuçla bitirme başarısını gösterdi ve rakipleri ile arasındaki puan farkını 5'e çıkardı.

Maçta öne çıkan isimler olarak başta kaptan Tansel, Vehbi, Burak, Necdet, Baki'yi sayabiliriz.


Hilalspor, 19 hafta maçını 14 Ağustos Pazartesi akşamı saat 8.30pm'de Fawkner SC ile deplasmanda oynayacak.