Hume City FC

Hume City FC

Official Website
13 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

"ERSAN GÜLÜM" ADELAİDE UNİTED TAKIMINA TRANSFER OLDUJul 17, 2017 - 3:52pm

Avustralya A ligi takımlarından Adelaide United, bugün FFA resmi sitesinde yayınladığı bir bildiri ile Ersan Adem Gülüm'ü Çin'in Hebei China Fortune takımından 2017-2018 sezonu için kiraladıklarını açıkladı.

Bilindiği Üzere Melbourne doğumlu, 30 yaşında defans oyuncusu Ersan Gülüm'ün ilk Türkiye macerası 2005 yılında Anadoluspor'dan Manisaspor'a transferi ile başladı. Oradan Elazığspor'a transfer olan Gülüm, Elazığspor'dan Adanaspor'a Adanaspor'dan da 2010 sezonunda Beşiktaş'a transfer oldu.

Beşiktaş'ta 6 sezonda 126 maç oynayan Ersan Gülüm 2016 sezonunda 7 milyon Euro'ya Çin'in Hebei China Fortune takımına transfer oldu.

Geçen sezon ortasında tekrar Beşiktaş'a kiralık olarak gelen Ersan Gülüm, son olarak Avustralya A ligi takımlarından Adelaide United'e kiralık olarak geldi.

Tekrar Avustralya'ya gelmekten son derece mutlu olduğunu ifade eden başarılı defans oyuncusu " Avustralya futbol olarak bana çok şey verdi şimdi bir şeyler vermenin sırası bana geldi" diyerek memnuniyetini belirtti.

Adelaide United Futbol Manejeri Ante Kovaçeviç ise " Etsan Gülüm, Türkiye'nin en iyi takımı olan Beşiktaş'ta  kaptanlık yapmış tecrübeli bir oyuncu. Adelaide United'li genç oyuncular, nun gerek Türkiye gerekse Avrupa deneyiminden faydalanacaklar" diyerek o da memnuniyetini belirtmiş oldu.

Her zaman bizi çocuğumuz olan, kendisini çok sevdiğim kardeşim Ersan Gülüm'ü tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.