Hume City FC

Hume City FC

Official Website
06 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR HEİDELBERG ENGELİNİ ATİLLA OFLİ İLE AŞTIJul 16, 2017 - 11:38am

22 hafta maçını sahası olan ABD Stadında ligin kuvvetli ekiplerinden Heidelberg United ile oynayan Anadoluspor, mücadeleci bir oyundan sonra rakibini 1-0 yenmeyi başardı.
Geçtiğimiz hafya deplasmanda Avondale Heights ile berabere kalan takımımız, orada da mücadele dolu bir oyun sergilemiş, yakaladığı fırsatları değerlendiremeyince sahadan 1 puanla ayrılmak zorunda kalmıştı.
Heidelberg United maçına ise kalede Michael Weier, Hayden Tennant, Bryan Bran, Blair Govan, Karl Barisevic geri dörtlüsü ile başlayan Anadoluspor, orta sahada Daniel Clark, Danny Kim, Theo Markelis, Jayden Prasad’a yer verdi.
Kaptan Nick Hegarty ve David Chick ikilisinden oluşan teknik heyet, Hücum alanında ile Liam Boland ve Atilla Ofli ikilisini kullanarak maça başladı.
İlk tehlikeli atağını 15 dakikada Theo Markelis ile yapan Anadoluspor, 21’nci dakikada Jayden Prasad ile rakip kalede tehlikeli oldu.
24 dakikada gene Jayden Prasad’ın kestiği topu tamamlayan Theo Markelis’in şutunda rakip takım kalecisi Chris Theodoridis çıkıp tehlikeyi önledi.
Rakip takımın en tehlikeli atağı Kenny Athiu ile sağ kanatta oldu. Ligin en golcü isimlerinden olan Kenny Athiu’nun çaprazdan vurduğu sert şutu kalecimiz Michael Weier mükemmel bir refleksle önledi.
İkinci yarının 50’nci dakikasında Jayden Prasad, sol kanattan tehlikeli bir şekilde aktı ve sağ kanattan deplase olan Atilla Ofli’ye topu kesti. Topla buluşan Atilla Ofli’nin şutu kalecide kaldı.
63 dakikada yakalanan fırsatta topla buluşan Daniel Clark’ın şutunu ileri çıkan kaleci Chris Theodoridis önledi, dönen topu Theo Marlkelis tamamladı ama top üstten auta çıktı.
66 dakikada ise Atilla ofli orta alandan gelen topu rakipten sökerek aldı vesüratle ceza alanına girdi. Bir anda kaleci Chris Theodoridis ile karşı karşıya kalan Atilla Ofli çaprazdan mükemmel vurarak takımını galip getiren golü attı. 1-0
70 dakikada takımımız ilk değişikliğini yaptı. Theo Markelis yerini Nicholas Panetta’ya bırakarak oyundan çıktı.
75 dakikada başarılı kalecimiz Michael Weier gene mükemmel bir kurtarışa imza attı.
82 dakikada kalemizin bunaldığı anlarda kaptan Blair Govan, Kenny Athiu’nun şutunda son derece seri bir şekilde kademeye girerek kurtardı.
87 dakikada Liam Boland yerini Dillon Jakubi’ye, 88’de ise Atilla Ofli yerini Moheb Khamisi’ye bıraktı.
90+4 dakikada Blair Govan tekrar yerinde bir müdahale ile olası bir golü kurtardı.
90+5’te ise kalecimiz Michael Weier, altı pas diye tabir edilen yerde Kenny Athiu'nun sert şutunu kurtararak maça damgasını vuran isimlerden biri oldu.
Maçtan önce oynanan 20 yaş altı takımlar maçını Anadoluspor 20 yaş altı takımı güzel ve başarılı bir oyundan sonra 2-1 kazanma başarısını gösterdi.
MİNİ YORUM
Geçtiğimiz hafta Avondale Heights maçı ile başlayan “Sahada Savaş” felsefesini Heidelberg United maçında da sürdüren Anadoluspor takımı, kazanma azmi, hırsı, oyun disiplininden kopmama, yardımlaşma ve yüksek moralle bu önemli maçı kazanarak, önümüzdeki hafta oynayacağı Sth Melbourne karşılaşması için moral depoladı.
Başta kaleci Michael Weier olmak üzere tüp defans hattı mükemmel bir mücadele örneği gösterdi.
Jayden Prasad ise sezonun en etkili maçlarından birini oynadı. Liam Bolan ise hava toplarında başarılı idi gereken yerlerde ve gereken zamanlarda topu iyi tutarak arkadaşlarını rahatlattı. Atilla Ofli ise rakip defans için adeta bir kabustu. Devamlı olarak yer değiştirdi, mücadele etti, kanatlara deplase oldu, sonuçta golünü atarak vazifesini yaptı.
Heidelberg United gibi tecrübeli ve kuvvetli bir takım karşısında mücadele eden Anadoluspor’da kaleci Michael Weier’in 19, Hayden Tennant’ın 18, Karl Baricevic’in 18, Danny Kim’in, 18, Nicholas Panetta’nın 19 ve Jayden Prasad’ın 19 yaşında olduğunu düşünürsek hem ortaya konan haysiyetli mücadelenin ve alınan 3 puanın ne kadar önemli olduğunu görürüz.
Bu anlamda önümüzdeki haftalarda alınacak sonuçlardan ve önümüzdeki sezondan son derece ümitli olduğumu belirtmek isterim.

ANADOLUSPOR: MİCHAEL WEİER, HAYDEN TENNANT, BRYAN BRAN, BLAİR GOVAN, KARL BARİSEVİC, DANİEL CLARK, DANNY KİM, THEO MARKELİS, JAYDEN PRASAD, LİAN BOLAND, ATİLLA OFLİ
YEDEKLER: MOHEB KHAMİSİ, DİLLON JAKUBİ, NİCHOLAS PANETTA, MATTHEW BOZİNOVSKİ, GİAN TAPİA
BEST: MİCHAEL WEİER, JAYDEN TENNANT, KARL BARİSEVİC, BLAİR GOVAN, JAYDEN PRASAD, ATİLLA OFLİ