Hume City FC

Hume City FC

Official Website
13 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

TFF BİRİNCİ LİGDE ŞİKE OLAYLARI DEVAM EDİYOR !Jul 13, 2017 - 6:57pm

Şike olayı gündem de Federasyon sessizliğini koruyor

 Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un Teşvik Primi Teklifinin Ses Kayıtları Ortaya Çıktı

Gaziantep BB. Kulüp Müdürü Nizamettin Sertkal’ın Manisasporlu 2 futbolcuya Şanlıurfaspor maçını kazanmaları için teşvik primi teklifi yaptığı iddia edilen ses kayıtları ortaya çıktı.

Şanlıurfaspor‘un TFF 1.Lig’den düşmesinin ardından ortaya atılan şike iddiaları kentte büyük tepkiye yol açmıştı. Şanlıurfaspor, geçtiğimiz günlerde Gaziantep Büyükşehir Belediyespor‘un şike yaptığı iddiası ve kulübün TFF 1. Lig’e geri dönmesi talebiyle Türkiye Futbol Federasyonu‘na başvuru yapmıştı.

ŞİKE KONUŞMALARI ORTAYA ÇIKTI

Yaşanan bu olayların ardından teşvik primi yapıldığı yönündeki ses kayıtları ortalığı karıştırdı. Kayıtlarda, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Kulüp Müdürü Nizamettin Sertkal ile Gaziantepsporlu futbolcu Elyasa Süme, Manisasporlu Gökhan Sazdağı ve İsmail Haktan Odabaşı’na teşvik primi teklifinde bulunduğu iddia ediliyor.

O dönemki ManisasporŞanlıurfaspor maçını ev sahibi ekip 2-0 kazanmıştı.gaziantep-buyuksehir-belediyespor-un-tesvik-9820988_6084_o

 Adı şike ile anılmıştı! Manisaspor’dan flaş karar!

Manisaspor, şike tapelerinde adı geçen İsmail Haktan Odabaşı’nı kadro dışı bıraktı.

Manisaspor Kulübü’nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklama ise şu şekilde :

Şanlıurfaspor Kulübü tarafından, Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü’nün 2016- 2017 futbol sezonundaki maçların müsabaka skorunu etkilediği iddiasıyla, Türkiye Futbol Federasyonu’na yapılan başvuru ve kulübümüz futbolcusu İsmail Haktan Odabaşı’nın isminin de yer aldığı dosyanın, Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu tarafından soruşturulması devam etmektedir.

Maalesef kulübümüz futbolcusunun isminin geçtiği dosya ve basına düşen tapelerin ardından, soruşturmanın selamati için İsmail Haktan Odabaşı süresiz olarak kadro dışı bırakılmıştır.

Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu’nun incelemesi ve araştırması sonucuna göre dosyada adı geçen isimlerle ilgili ivedi bir şekilde hukuki süreç de başlatılacaktır.770115