Hume City FC

Hume City FC

Official Website
08 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

UFUK KUBİLAY HOCA "FFA KUPASINI" BEKLİYORJun 26, 2017 - 7:23pm

Anadoluspor'un geçtiğimiz Çarşamba akşamı Dockerty Kupası yarı finalinde oynadığı Heidelberg United ve Cumartesi günü karşılaştıkları NPL maçı olan Bulleen Lions karşılaşmalarını değerlendiren  antrenör  Ufuk Kubilayhan, Çarşamba akşam oynadıkları Dockerty Kupası yarı final maçında, her bölgede kendilerinden daha iyi futbol oynayan iyi bir takıma karşı kaybettiklerini söyledi.

"Heidelberh United maçında taktiksel, oyun planı, atak kombinasyonları açısından ne denediysek işe yaramadı. "Malesef futbolda bu tür yenilgiler olabiliyor" diyen Ufuk hoca,  kaptan Nick Hegarty'nin ayak bileğinden sakatlandığını ve takımdan en az 3-4 hafta ayrı kalacağını belirterek, Cumartesi günü oynadıkları Bulleen Lions maçında kendisinden faydalanamadığını belirtti.  

Aynı zamanda son derece kaliteli bir futbolcu olan James McGarry ile yolların ayrıldığını söyleyen Ufuk Kubilayhan, NPL'de transfer penceresinin kapanması ile yeni transferlerle kayıpların kapanamayacağını ve eldeki genç kadro ile devam edeceklerinin de altını çizdi.

19 hafta maçına bu zorluklarla hazırlandıklarını ancak  futbolcularının Bulleen Lions maçında ortaya koydukları futboldan memnun kaldığını belirten hoca, yakalanan gol fırsatlarını değerlendiremediklerini, bir toplarının direkten geri geldiğini söyledi. Özellikle oyunun ikinci yarısının hakimi bizdik diyen hoca, üç puanın sahibi biz olabilirdik ama malesef bu kez de olmadı diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Ayrıca kaptan Nick Hegarty ve James McGarry'nin yerine oynattığı Danny Kim ve Nicholas Panetta'nın performanslarından son derece memnun kaldığını söyleyerek, kendilerinden futbol anlamında pozifif ışık aldığını ilave etti.

Kaybedilen puanlarla ilk 6'nın dışında 7'nci durumda olan takımın Cumartesi akşamı sahamız olan ABD Stadında Port Melbourne takımını yeneceklerine inandığını alınacak 3 puan ile bu açığı kapatacağına inandığını söyledi.

Takımımızın bir başka kulvar yani FFA Kupası 32'nci tur olan Ulusal mücadelesine önümüzdeki hafta yapılacak olan kura çekiminden sonra başlayacağını söyledi.

Bu turda artık A ligi takımlarının devreye gireceğini kupanın da daha zorlaşacağını belirterek, son iki yılda A ligi takımı olan Melbourne Victory tarafından kupa dışı bırakıldıklarını asla unutmadıklarını belirtti.

FFA Kupasında çekilecek kurada evimiz olan ABD Stadının uğuruna inandığını söyleyen Ufuk Kubilayhan hoca kuraları bekleyemediğini ve böylesi önemli bir turnuvanın içinde olmaktan çok memnun olduğunu belirtti.