Hume City FC

Hume City FC

Official Website
13 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR BULLEEN LİONS'A KAYBETTİJun 24, 2017 - 10:20pm

NPL Temsilcimiz Anadoluspor 19 hafta maçını deplasmanda Bulleen Lions ile oynadı ve karşılaşmayı 2-1 kaybeden taraf oldu.
Maça kalede Michael Weier, önünde Dillon Jakubi, Bryan Bran, Blair Govan ve Ersin Kaya döstlüsü ile başladı. Orta dörtlüde Daniel Clark, Danny Kim, Nicholar Panetta ve Jayden Prasad yer aldı. Hucüm hattında ise Atilla Ofli ve Liam Boland forma giydi.
Yedeklerde ise, Gian Tapia, Hayden Tennan, Karl Barisevic, Theo Markelis ile Süleyman Topal yer aldı.
Maça organize ve atak başlayan Anadoluspor, özellikle orta sahada çalışkan bir görünüm sergiledi.
11 dakikada Daniel Clark sol kanattan ceza alanına sert bir orta kesti. Arka direkte topla buluşan Bryan Bran’ın kafası kornerle kesildi. Korner atışından netice çıkmadı.
17 dakikada sağ kanattan kazanılan faul atışını Liam Boland kullandı ancak top barajdan döndü.
37 dakikada Dillon Jakubi, sağ kanattan akarak topu Atilla Ofli’nin koşu alanına bıraktı. Topla buluşan Atilla ofli’nin şutunda top yan ağlarla buluştu.
42 dakikada Daniel Clark ceza alanı içine ortaladı, tola buluşan Jayden Prasat bekletmeden şutladı ancak kaleci topu kornere çelmeyi başardı.
43 dakikada ev sahibi takım Bulleen Lions’un yakaladığı kontra atakta son anda çekilen şutu, aynı güzellikte kalecimiz Michael Weier kurtarmayı başardı.
54 dakikada sok çaprazda aldığı pasla ceza yayına yakın bir yerde topla buluşan H. Michaeleis sert vurararak kalecimiz Michael Weier’i avladı 1-0
67 dakikada Nicholas Panetta yerini Theo Markelis’e bıraktı
76 dakikada rakip takım Bulleen Lions sağ kanattan tehlikeli oyuncuları Oliver White ile atağa kalktı. Defansımızdan kolayca sıyrılan Oliver White ceza alanına girerek çapraz vaziyette son derece güzel ve sert vurdu. Golde kalecimiz Michael Weier’in yapacağı pek bir şey yoktu 2-0
Golden sonra dağılmayan özellikle orta alanda daha çok yardımlaşarak pas yapan takımımız 80’nci dakikada sol kanattan Ersin Kaya ile rakip ceza alanına girdi. Atlan pası aynı güzellikte sağ kanattan deplase olan Atilla Ofli’ye aktaraN Liam Boland, Atilla Ofli’nin attığı gole harika bir assist yapmış oldu.
Kalan dakikalarda taraflar başka got atma başarısını gösteremeyince ev sahibi takım Bulleen Lions 2-1 kazanma başarısını gösterdi.
Maçtan önce oynanan 20 yaş altı takımlar maçını da ev sahibi takım olan Bulleen Lions 20 yaş altı takımı 1-0 kazanma başarısınını gösterdi.
Maçta öne çıkan isimler olarak başta orta sahada iyi çalışan Daniel Clark, Nicholas Panetta, Atilla Ofli, Bryan Bran ve Danny Kim oldular.
MİNİ YORUM
Hafta arası oynanan Docherty Kupası yarı final maçında rakibi Heidelberg United takımına farklı yenilerek, büyük bir moral çöküntüsü içine giren takımımızda, kaptan Nick Hegarty’nin de sakatlanması ayrı bir yıkım oldu.
Geçen ay takımdan ayrılan Wayne Wallace’den sonra geçtiğimiz hafta da takımla yollarını ayıran James McGarry’nin gidişi takım içerisinde, oyun anlamında dengeleri bozduğunu söyleyebilirim.
Buna ilave olarak sezon başından bu yana istikrarlı bir form grafiği yakalayan sol bek Kris Kioussis’in de uzun surelı sakatlar listesinde yer alması, bu hafta da kaptan Nick Hegarty’nin bu listeye eklenmesi teknik heyeti iyice sıkıntıya soktuğunu biliyorum.
Bütün bu olumsuzluklara ve Bulleen Lions maçını kaybetmemize rağmen oynanan olumlu futbolun ilerideki haftalar için bizleri ümitlendirdiğini söylemeliyim.
Taşın altına elini sokarak kendi yapmadığı bir takımın başına geçen, 6 maçta 2 galibiyet, 2 beraberlik ve biri Docerty Kupa’da olmak üzere 2 yenilgi alan Ufuk Kubilayhan hoca takıma kendi futbol felsefesini yerleştirmeye çalışıyor.
Doğal olarak zaman isteyen bu operasyon için medya, yönetim ve taraftar üçlüsünü olarak bizlerin kendisine yardımcı olmamız gerekmektedir.
İnanıyorum ki, hoca bu ilgi ve anlayışı sonuna kadar hak ediyor....