Hume City FC

Hume City FC

Official Website
12 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

PASCOE VALE MAÇINDAN BERABERLİK ÇIKTIJun 4, 2017 - 12:12pm

NPL Temsilcimiz Anadoluspor, 16 hafta maçında sahası olan ABD Stadında ezeli rakibi Pascoe Vale'yi misafir etti.
Misafir takım Pascoe Vale ilk yarının 25'nci dakikasına kadar Anadoluspor'u adeta sahasına hapsederek oyunun temposunu yükseltti. Sağlı sollu ataklarla gol arayan rakip takımın ataklarında Anadoluspor defans hattı organize ve çabuk davranarak tüm tehlikeleri berteraf etmesini bildi.
Maçın ortalarında rakibin yükselttiği tempoya aynı güzellikte cevap veren Anadoluspor oyuna ortak olarak ortaya hızlı, bol pozisyonlu göze hoş gelen bir oyun ortaya koydu.
İkinci yarıda ise Anadoluspor daha organize göründüyse de ileri uc elemanlarının beceriksizliği ve gol yollarda dikkatli olmayışları nedeniyle yakaladıkları fırsatları değerlendiremedi ve maç başladığı gibi golsüz berabere bitti.
Maçtan önce oynanan 20 yaş altı takımlar maçında da her iki takımın gençleri güzel bir futbol ortaya koymalarına rağmen topu rakip filelerle buluşturmayı başaramayarak sahadan bir puanla ayrıldılar. Maçta öne çıkan oyuncular olarak başta kaptan kaleci Gian Tapia, Süleyman Topal, Matthew Bozinovski, Umut Bozdugan, Damien Damcevski ve Muhammed Abbas olarak göründüler.
ANADOLUSPOR: MICHAEL WEİER *** HAYDEN TENNANT ** BRYAN BRAN *** BLAIR GOVAN *** ERSİN KAYA *** DANİEL CLARK ** JAMES MCGARRY ** DANNY KIM ** JAYDEN PRASAD ** ATILLA OFLI ** LIAM BOLAND **
YEDEKLER: GIAN TAPIA, ADEM OR, NICHOLAS PANETTA, THEO MARKELIS, KARL BARİCEVİC
BEST: MICHAEL WEİER, ERSİN KAYA, BRYAN BRAN, BLAIR GOVAN
MİNİ YORUM:
Pascoe Vale maçından alacağı bir galibiyetle final grubundaki pozisyonunu sağlama almak isteyen Anadoluspor, sahadan bir puanla ayrılınca haftayı 6'ncı olarak kapadı.
Rakibin tempoyu arttırıp takımımızı ceza alanına hapsettiği anlarda kalecimiz Mıchael Weıer, yerinde kurtarışlarla vazifesini yaptı. Bryan Bran ve Blair Govan orta ikili olarak her topa girdiler, oyuna olumlu soktular. Ersin Kaya ise sol bekte rakiplerini durdurarak oyunda öne çıkan isim oldu.
Orta sahada Danny Kım, genç yaşının tecrübesizliği ile zayıf kaldı ve oyuna katkı sağlayamadı. Daniel Clark ve James McGarry daha çok defansif kalınca kaptan Nick Hegarty'nin eksikliğini büyük ölçüde hissettik.
Takımın en zayıf halkası ise ileri uçta oynayan Liam Boland oldu. Rakip ceza alanı içinde top tutamadığı gibi, olumlu tek bir hareket yapamadı. Atilla Ofli ise çok çalışmasına rağmen adam eksiltmede ve gol atma becerisinde eksik kalarak takımına katkı sağlayamadı.
Sonuç olarak ileri uç elemanlarının gol yollarındaki beceriksizlikleri ve inanılmaz golleri kaçırmaları Anadoluspor'a pahalıya mal oldu.
Anadoluspor'da sakatlar iyice dengeleri bozmaya başladı. Sağ ve sol bekler Dillon Jakubi ve Kris Kioussis'in sakatlıkları nedeniyle genç ve tecrübesis Hayden Tennant'ı sağ kanatta, Ersin Kaya'yı da alışık olmadığı sol kanatta oynatan teknik heyet, forvet hattında da önlemler alması gerekiyor. O bölgeye yapacağı transfer ile gol yollarındaki kriz çözülebilir diye düşünüyorum.