Hume City FC

Hume City FC

Official Website
24 January, 2020
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ÇAĞRISPOR'DA HOCALIK 'ATEŞTEN GÖMLEK'May 28, 2017 - 12:35pm

Victoria Eyalet ligi 2. kümede mücadele eden Hume Çağrıspor (Hume United FC) 2017 futbol sezonuna, sevgili Ruhi Yavuz'u antrenör, Aydın Çolakoğlu'nu da yardımcı, B takıma da Ömer Kurucu'yu getirerek başladı.
27 Mayıs Cumartesi oynanan Eyalet Ligi Türk derbisinde ise Çağrıspor evinde ağırladığı Cairnlea Türkgücü'nü 2-0 yenerek evine puansız gönderince, Çağrıspor'un hocası Ruhi Yavuz ve yardımcı hoca Aydın Çolakoğlu, aynı günün akşamı oynanan Anadoluspor, St Albans maçına adeta savaş kazanmış komutan edasıyla geldiler.
Çağrıspor seyircisi nev-i şahsına münasır, futbol'la ciddi boyutlarda ilgili bir taraftar topluluğu.
Bunu da geçtiğimiz hafta deplasmanda oynadıkları Diamond Valley maçında tüm ayrıntılarına kadar gösterdiler.
Anadoluspor'un 19 Mayıs, Cuma akşamı oynadığı Melbourne Knights maçından yenik ayrılmasının verdiği moralsizlikle gittiğim Diamond Valley maçında hayata yeniden döndüğümü, tekrar eski moralime kavuştuğumu itiraf etmeliyim.
Çağrıspor taraftarı, anladığım kadarıyla rakip takımı çözene kadar, avını pusu kurup bekleyen avcı misali son derece sessizdi.
Ne zaman olay çözüldü takımın oyun planından tutun, oyuncuların performanslarına kadar taktik vermeye başladılar. 
İkinci yarıda yenen beraberlik golünden sonra da Türklerin eski zamanlarda kullandıkları "Hilal Taktiği, Kurt Kapanı veya Turan Taktiği"  ile düşmanı çevreleyerek yok etmeyi amaçlayan bir askeri taktiği kıskandıracak tarzda aralarına kameramla beni de alarak, takımlarının yedek kulübesini kuşattılar. 
O anda aldığım gerçek ve yalın futbol zevkini asla unutamam.
Sağdan soldan sahaya gelen uyarı ve taktikler, aslında o kadar doğru tesbitlerdi ki, hocaların yerinde olsam asla kayıtsız kalmayacağımı da ayrıca itiraf etmeliyim.
Tam o kuşatma anında Futbol Federasyonundan futbol eğitmenleri gelip Antrenörlük sınavı açsa, abartmıyorum, şaka da yapmıyorum en az 10 taraftar "A" seviyede " UEFA" Antrenörlük ehliyeti alır.
Sonuç itibariyle, futboldan anlayan taraftar topluluğuna her zaman saygım vardır. Bunu da sevgili Mutlu Öztaş ile sahada paylaştım.
Başta sevgili dostum Ruhi Yavuz ve ekibine, sonra da sevgili Mutlu Öztaş ve Çağrıspor taraftarlarına başarılar diliyor, sezon sonu mutlu sona ulaşmalarını temenni ediyorum.