Hume City FC

Hume City FC

Official Website
06 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

ANADOLUSPOR ST ALBANS ENGELİNİ 2-1'LE AŞTIMay 28, 2017 - 1:22am

NPL Temsilcimiz Anadoluspor, 15 hafta maçında sahasında St Albans takımını ağırladı.
İlk yarıyı 1-0 önde kapatan takımımız, 90 dakika sonunda bir engeli daha aşmasını bilerek, sahadan 2-1 galip ayrılma başarısını göstererek, 3 puanın sahibi oldu.
Maça rakibine oranla daha atak ve organize başlayan Anadoluspor, 21 dakikada sol kanattan geliştirdiği atakta rakip ceza alanı içinde topla buluşan James McGarry, sağ kanattan ceza alanına giren Jayden Prasad'ın önüne mükemmel bir top kesti.
Topla buluşan Jayden Prasat yerden ve sert bir şutla rakip takım kalecisini avlayarak takımını 1-0 öne geçiren golü attı.
İlk yarının sonlarına doğru sol kanattan topla buluşan Atilla Ofli'nin vuruşu rakip filelerle buluştuysa da maçın orta hakemi ofsayt gerekçesiyle golü nizami saymadı.
Geriye kalan dakikalarda başka gol olmayınca takımımız soyunma odasına 1-0 önde girdi.
İkincı yarının 54'ncü dakikasında sol kanattan yapılan bir hücumda kaptan Nick Hegarty, kaleye paralel bir şekilde Daniel Clark'ın önüne mükemmel bir orta attı.
Daniel Clark'da aynı güzellikte kafayı vurunca , rakip takım kalecisine sadece kale içinden topu çıkarmak kaldı.
2-0 öne geçen Anadoluspor takımı iki farklı öne geçtikten sonra ilk yarıya oranla bambaşka görünüm çizmeye başladı ve orta sahayı rakibine teslim etti.
Orta saha oyuncuları da yorulunca iyice kaleye yaslanarak rakip takıma adeta hücüm etmesi için davetiye çıkardı.
60 dakikada ise , ikinci golün sahibi Daniel Clark, ceza sahamız içinde rakibi ile girdiği ikili mücadelede rakibini çekince, maçın orta hakemi terddütsüz penaltı noktasını gösterdi.
Takımı adına penaltı atışını yapan Mc Guffie skoru 2-1 taşıyan isim oldu.
Bu maçtan sonra Anadoluspor puanını 15 maçta 22'ye çıkartarak 6'ncı sıraya yerleşti.
Maçtan önce oynanan 20 yaş altı takımlar maçında Anadoluspor 20 yaş altı takımı her iki yarıda mükemmel bir oyun ortaya koyarak sahadan 4-0 galip ayrılma başarısını gösterdi. Maçın Anadoluspor adına gollerini Adem Or, Muhammed Abbas, Ufuk Bozdugan ve R.Rimmer attı.
MİNİ YORUM
8 günde toplam 3 maç oynayan Anadoluspor, toplam 2 galibiyet ile bir beraberlik alarak yeni hocaları ile biraz olun taraftarlarına umut verdi.
Özellikle St Abans maçının ikinci yarısında ortaya konan olumsuz görüntüyü futbolcuların yorgunluğu ve şanssız sakatlıklara bağlamak gerekiyor.
Sağ bek Dillon Jakubi, Sol bek Kris Kioussis'i bir anda kaybeden takımda bek oyuncusu kalmayınca sağ bek pozisyonuna 20 yaş altı takımından gelen Hayden Tennant'ı monte eden teknik heyet, sol beke de sağ bek Ersin Kaya'yı oynatmak zorunda kaldı.
Son haftaların formda ismi Jayden Prasad'ın da ağrıları artınca ikinci yarıda oyundan çıkması doğal olarak takımdaki dengeleri bozdu.
Maçta öne çıkan isimler olarak başta her topa müdahele yapan, sür'atle kademeye giren ve rakip akınları bıçak gibi kesen Blair Govan'ı sayabiliriz.
Daha sonra sırasıyla Nick Hegarty, Atilla Ofli ve ilk golün sahibi formda isim Jayden Prasad'ı gösterebiliriz.
Ligin son sıralarındaki takımlarla yapılan maçlar her daim zordur. Nitekim bunun en canlı örneğini bu maçta gördük. Ancak Anadoluspor'un özellikle maçın ikinci yarısında gösterdiği olumsuz futbolunu gelecek hafta Pascoe Vale maçında da göstereceği anlamına gelmiyor.
Her maçın kendisine has özelliği vardır diyerek Pascoe Vale maçında buluşmak üzere diyorum.

ANADOLUSPOR: MICHAEL WEİER** HAYDEN TENNANT ** BRYAN BRAN ** BLAİR GOVAN **** ERSİN KAYA ** DANİEL CLARK ** NİCK HEGARTY *** JAMES MCGARRY ** JAYDEN PRASAD *** LIAM BOLAND ** ATILLA OFLİ ***

YEDEKLER: GİAN TAPIA, WAYNE WALLACE, THEO MARKELİS, NİCHOLAS PANETTA, KARL BARİCEVIC

BEST: BLAIR GOVAN, NİCK HEGARTY, ATİLLA OFLİ, JAYDEN PRASAD