Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

PARLAYAN YILDIZLARMay 14, 2017 - 1:11pm

Anadoluspor 20 yaş altı takımının son haftalarda form grafiği yükseliyor. Özellikle oynadıkları ligin lideri olan Nth Geelong Warriors karşısında 90 dakikaya yaydıkları göze hoş gelen futbol dikkatleri çekti.
Oynanan bu güzel futbol, aynı zamanda ilerideki yıllarda Anadoluspor A takımının da yararına olacak.
Özellikle orta sahada adeta bir yıldız gibi parlayan Umut Bozdugan’dan bahsetmek istiyorum.
Maçın tümüne baktığımız zaman, en önemli özelliğinin inatçı futbol sitili ile rakipten top çalması, aldığı topları da bekletmeden en müsait arkadaşına çıkarması olarak görebiliriz. “Sahada krampon basmadık yer bırakmıyor” tabirine uyan çalışkanlığı da artıları.
Defansın orta ikilisi olan Hayden Tennat ve Matthew Bozinovski son derece kaliteli defans elemanları.
Kaptan Hayden Tenant, futbolu basit oynayan, nerede duracağını bilen, müdehaleleri sert ve etkili bir futbolcu.
Yanında oynayan Matthew Bozinovski ise uzun boy avantajını hava toplarında çok iyi kullanan, yerden ise gelişime açık ciddi oranda potansiyel yüklü bir oyuncu. Fazla değil 2-3 sene sonra A takımın değişmezi olur kanımca.
Süleyman Topal ise sol ayağını çok iyi kullanabilen bir kanat adamı. Oyunu iki yölü oynayabilen rakibe fazla oynama şansı tanımayan sert bir futbol stiline sahip. Fiziği de son derece müsait olan Süleyman Topal’da potansiyel yıldız adaylarından.
Kendisini ilk kez izlediğim Olcay Çekiç ise henüz 17 yaşında ayağı yere dengeli basan, kuvvetli ve şutları sert bir oyuncu.
Futbolu süslemeden basit oynayan, asli görevi olan defans yapmayı maç boyu unutmayan bir stile sahip.
Daha çok maç oynayıp maç eksiğini giderdiği taktirde yerinin aranan ismi olur.
Damien Damcevski ise orta sahada forvet arkası mevkiinde kendini gösteren, topla iyi işler yapabilen, çabuk ve kolay adam eksiltebilen bir oyuncu. Gol yollarında ve gol vuruşlarında da etkili.
Adem Or, uzun boyu ve fiziği ile rakip defansın korkulu rüyası olabilecek potansiyelde. Uzaktan mesafe tanımayan sert şutları ve attığı gollerle ismini duyuran futbol yakışıklısı bu genç için söylenecek fazla bir şey bulamıyorum. Güçlenip kuvvetlenmesi halinde çok kısa sure içinde A takımda görmeye başlarız diyorum.
Jake Latif ise son derece teknik, kolay adam geçebilen özellikle sol ayağı çok iyi olan bir genç yetenek.
Fiziğini geliştirip, rakibi ile omuz omuza mücadele etmeye hazır hale gelmesi lazım.
Sonuç olarak hocaları Hüseyin Sağlam ile iyi bir çıkış yakalayan 20’lerin futbol izlemeye meraklı seyirciler için ikinci devre maçları kaçmaz diyorum.