Hume City FC

Hume City FC

Official Website
15 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

ANADOLUSPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

GÜZEL FUTBOL GALİBİYETE YETMEDİMay 7, 2017 - 9:54am

NPL Temsilcimiz Anadoluspor 12 hafta maçında evinde Green Gully takımını ağırladı.
Anadoluspor teknik heyeti Çarşamba akşamı oynadıkları FFA Kupası maçından sadece bir değişiklik yaparak, ileri uçta Theo Markelis’in yerine Liam Boland’la maça başladı.
Anadoluspor maça atak ve canlı başladı. Orta alanı James McGarry ve Nick Hegarty ile kontrol edip, Özellikle sağ kanadı, Jayden Prasad ile sol kanadı ise Atilla Ofli ile iyi kullanarak rakip takım üzerinde olumlu ataklar geliştirdi.
16 dakikada beklenen gol geldi.
Takımımızın soldan geliştirdiği bir atakta Green Gully defans oyuncusu Daniel Jones ters bir vuruşla kalecisi Rani Dowisha’yı kontrapiyede bırakında top Green Gully ağları ile buluştu. 1-0
37 dakikada Sol kanattan hızlı ve tehlikeli gelen rakip takım forvet oyuncusu Matthew Breeze ceza alanımız sol çaprazdan sert vurdu. 1-1
43 dakikada Green Gully ceza alanında yaratılan karambolde, topa son dokunan Liam Boland, rakip kaleci Rani Dowisha’yı çaresiz bırakınca takımımız 2-1 öne geçti.
İkinci yarının 50’nci dakikasında Nick Hegarty’nin korner atışında iyi yükselen Bryan Bran’ın kafası üstten auta çıktı.
55 dakikada sahanın çalışkan ismi Atilla Ofli, sol kanattan getirdiği topu, müsait durumdaki Daniel Clark’a çıkarttı. Topla buluşan Daniel Clark, şut atma yerine pas vermeyi seçince rakip takım defans oyuncuları yerinde bir müdahale ile önlemesini bildi.
75 dakikada Atilla Ofli yerini Wayne Wallace’ye bıraktı.
81 dakikada takımımız komple kaleye yaslandı, sağ kanattan devamlı olarak atak yapan Alex Caniglia’nın kestiği topa defansımız müdahale edemeyince araya giren Nick Krousoooratis, Michael Weier’in yanından topu ağlarımızla buluşturdu. 2-2
Golden sonra kontra ataklarla gol arayan Anadoluspor, Jayden Prasad ve Liam Boland’la gole çok yaklaştıysa da topu rakip takım fileleriyle buluşturamadı ve maç 2-2 berabere sonuçlandı.
Bu sonuçtan sonra Anadoluspor puanını 18’e, rakip takım ise 22’ye çıkardı.
Maçtan önce oynanan 20 yaş altı takımlar maçını güzel ve atak bir oyun sergileyen Anadoluspor 20 yaş altı takımı 2-0 kazandı. Goller Jack Latif ve Adem Or’dan geldi.
MİNİ YORUM:
Geçen hafta alınan FFA Kupası galibiyetinden sonra moral depolayan Anadoluspor, evinde ağırladığı kuvvetli rakibi Green Gully karşısında atak ve güzel bir futbol ortaya koydu. Defansı canlı ve sağlam tutan takımımız, orta alan organizasyonu ile kanatları etkili kullanınca özellikle ilk yarıda rakibine oranla daha üstün göründü. Ancak ikinci yarının son 20 dakikasında arkaya yaslanan takımımız rakip atakları orta sahada kesemedi.
Özellikle sol bek Nick Kioussis’in sağ kanattan sürekli olarak atak yapan Alex Caniglia’yı boş bırakarak, yakım markaja alamaması, bir anlamda beraberlik golüne davetiye çıkardı.
Maçın öne çıkan oyuncuları olarak ilk etapta Jayden Prasad, Atilla Ofli, Bryan Bran ve Blair Govan’ı sayabiliriz.
Sonuç olarak ligin en iyi ve en süratli futbolunu oynayan rakip ile karşılaştık.
Alınan beraberlik ve her iki takımın ortaya koydukları güzel futbol, maçın hakkıydı diyorum.

ANADOLUSPOR: MICHAEL WEIER ** DILLON JAKUBİ ** BRYAN BRAN *** BLAIR GOVAN *** NİCK KİOUSSİS ** DANİEL CLARK ** JAMES MCGARRY *** NİCK HEGARTY ** ATİLLA OFLİ *** LİAM BOLAND ** JAYDEN PRASAD ***
YEDEKLER: GİAN TAPIA, DANNY KIM, THEO MARKELİS, WAYNE WALLACE, KARL BARİCEVIC
BEST: JAYDEN PRASAD, JAMES MCGARRY,ATİLLA OFLİ, BRYAN BRAN, BLAIR GOVAN,