Hume City FC

Hume City FC

Official Website
08 December, 2019
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

TÜRKIYE'DEN SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

TÜRK FUTBOLUNA YAPILAN SİYASİ OPERASYONApr 26, 2017 - 9:07am

Rize deplasmanı dönüşü çıkan olaylarda Başakşehir'li futbolculardan Emre Belözoğlu, Yalçın Ayhan, Volkan Babacan ve Ufuk Ceylan A Spor grubuna bağlı medya mensubu iki gazeteciyi darp etmekten dolayı PFDK'na verilmişti.
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulundan çıkan karara göre Emre Belezoğlu'na sportmenliğe aykırı davranmaktan 50 bin lira para cezası,  gene aynı suçtan Volkan Babacan'a 1 maç, Ufuk Ceylan ile Yalçın Ayhan'a saldırı suçundan dolayı da 5 maç müsabakalardan men cezası verildi.
Olayları son derece net olarak çeken kameradan alınan görüntüleri tüm ülke ile beraber ben de dikkatlice izledim.
Gazetecilere tekme tokat dalan Ufuk Ceylan ve Yalçın Ayhan saldırıdan 5 maç alıyor da, sözkonusu gazeteciye alenen yumruk atarak boğazını sıkan Volkan Babacan'nın hareketi "saldırı" olmuyor anlamış değilim.
Burada Federasyon Hukuk Kurulunun "saldırı" olarak kabul ettiği hareketi Federasyonun disiplin kurulu "sportmenliğe aykırı davranış" olarak yorumluyor?
İşte zurnanın zırt dediği yer !!
Başkanları Göksel Gümüşdağ'ın ülkenin siyasi iradesi ile olan yakınlığı, saldıya uğruyan gazetecilerin yandaş medya grubuna ait "A Spor" kanalında çalışıyor olmaları bence çıkan sonucun normal olduğunu gösteriyor.
Başkan ve dört futbolcunun ellerinde çiçek ve çikolata ile A Spor'u ziyaret edip özür seanslarına girmesi, tam bir Hisseli Harikalar Kumpanyası gösterisine dönüşmüyor mu?
Evet ! Türk Futboluna yapılan siyasi operasyon amacına ulaşmıştır. 
Oynamayan Ufuk Ceylan ve gönderilecek olan Yalçın Ayhan aldıkları 5 maçla adeta feda edilmiş, gazeteciye yumruk atan ve gırtlak sıkan milli kaleci Volkan Babacan 1 maçla kurtulmuş, şu ana kadar Türk Futbolunda onlarca nahoş olaylara girmiş büyük kaptan! Emre Belezoğlu 50 bin liracık para cezası ile paçayı sıyırmıştır.
Gerçekten ülke futbolu,  an itibariyle saygınlığını yitirmiş, eşkiyalığın, çirkefliğin kol gezdiği bir kurum  duruma getirilmiştir.
Yazık.....